Середино-Будський район, Сумська область

Нагромаджені за декілька років борги по сплаті аліментів повинні збільшуватися на певний відсоток, а за ухилення від суспільно-корисних робіт неплатниками аліментів треба ввести кримінальну відповідальність.

Про це розповів глава міністерства Павло Петренко .

"Жінки, які самі виховують дітей, скаржаться на те, що борг батька по сплаті аліментів за 5 років знецінюється із-за інфляції", - заявив Петренко.

Тому в Міністерстві юстиції готують ряд змін. Павло Петренко коротко позначив суть нового законопроекту.

• Перша спрямована на спонукання боржників не накопичувати борги. Якщо борг складає більше за один рік, то він автоматично збільшується на 30%. Якщо більше 2 років, борг збільшується на 50% додатково. Якщо більше 3 років - на 100%.
  • Друга ініціатива - щоб неповнолітні діти отримали право на третю частину спільного майна подружжя.
  • Третя ініціатива: якщо дитина - інвалід, то виконавець повинен отримати право застосувати усі заборони, які діють за законодавством до боржника на третій місяць наявності прострочення (а не через півроку, як зараз).
  • Четверте - ввести кримінальну відповідальність для тих, хто ухилятиметься від суспільно-корисних робіт.

Міністр юстиції виразив надію, що впродовж найближчих місяців ці ініціативи будуть подані до парламенту і депутати їх підтримають.