Сумська область, Шосткинський район

Щедрого вечора! Доброго вечора! Бажає всім комунальний заклад "Зноб-Новгородська Публічна бібліотека""

Дата: 13.01.2022 16:22

13 січня напередодні Старого Нового року українці йдуть щедрувати. Бо саме цього дня ми відзначаємо: Василів вечір, свято Маланки та Щедрий вечір.

Щедрiвки – це новорiчнi пiснi, якi співають пiд Старий Новий рiк. Цікаво, що щедрiвки притаманнi тiльки українскому народу. Щедрівники, дорослі і діти, до опівночі мають обійти будинки, бажаючи щастя господарям, за що господарі їх щедро віддячують. Самі щедрування супроводжуються танцями, музикою, пантомімою, обрядовими іграми з масками: наприклад, водять Козу та грають у Меланку.

У бібліотеці-філії для дітей смт Зноб-Новгородське на ваших діточок чекають книжки з текстами щедрівок, з описом звичаїв і традицій українців, які залюбки, завідувач бібліотеки Анастасія Крещик допоможе обрати до душі.