2.1.3. Історична і культурна спадщина

Дата: 20.09.2018 16:20

Історія Зноб-Новгородського краю є давньою і досить багатою на різного роду події. Перші поселення людей, які були знайдені на берегах річок Десна, Свіга та Зноба, відносяться до неоліту. Стоянки первісних людей на території громади свідчать про привабливість умов проживання для людей з давніх давен.

Історики вважають, що перше стале поселення на території громади виникло на рубежі 16-17 століть. Перша писемна згадка про село Знобу відноситься до 1619 року. В 20-х роках 17 століття виникли також села Зноб-Трубчевська, Очкине, Хільчичі. Існують літописні згадки про сутички між селянами Зноб-Новгородського та Зноб-Трубчевської в 1639-1640 роках.

Що стосується інших населених пунктів ОТГ, то історичні згадки про них датуються значно пізніше. Кривоносівка заснована в 1644-1646 роках, приблизно в цей же час виникда Мефодіївка. На початку другої половини 17 століття з’явилася Кренидівка. Голубівка згадується в літературних джерелах за 1671 рік, Лісне (до 1917р. – Протопопівка), Журавка та Стягайлівка з кінця 17 століття, Боровичі на початку 18 століття, Нововасилівка на початку 20 століття.

Зноб-Новгородщина є батьківщиною багатьох відомих людей: істориків, науковців, освітян, лікарів, воєначальників, господарників, представників мистецтва та культури.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)