Капітальний ремонт водоскидної споруди водосховища в с. Голубівка Середино-Будського району Сумської області

Відсоток фінансування  Інвестиційна программа
100 Рішенням Сумської обласної ради "Про внесення змін до кошторису витрат та плану природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного серидовища на 2017р." від 07.07.2017.

Анотація проекту

Водосховище розташоване на території  села Голубівка Середино-Будського району Сумської області в заплаві річки Знобовка. Збудовано воно було  у 1971 році. До моменту об’єднання громади  гідроспоруди водосховища, а саме земляна гребля та щитовий паводковий водоскид, знаходились на балансі Голубівської сільської ради.

Стан земляної  греблі  задовільний, за винятком деформації дорожнього покриття. Але водоскидна споруда в  аварійному стані  у зв’язку з наявністю контурної фільтрації вздовж труби з виносом ґрунту.

Даним проектом передбачені заходи з попередження аварійної ситуації, пов’язаної з можливою руйнацією водоскидної споруди та земляної греблі, що, в свою чергу, призведе до припинення сполучення з селами Заріччя, Стара Гута, Нова Гута, забезпечення населення вказаних сіл  продуктами харчування, ускладніть підвезення учнів з села Стара Гута до  Голубівського НВК, вивезення продукції лісового господарства та ін.

Опис проблеми, на вирішення якої спрямований проект.

Проблема, яку передбачається розв’язати за рахунок реалізації проекту – попередження аварійної ситуації на водоскидній споруді на річці Знобовка в селі Голубівка Середино-Будського району Сумської області.

Проектом передбачене  виконання ремонтних робіт по гідроспоруді. Зокрема: ліквідація течі швів, замонолічення зовнішніх пазух блоків «СТ» труби, переобладнання шахти, донного водоспуску, а саме: влаштування камери затвору і підвідної труби, а також обсипка шахти.

Мета і завдання проекту

Основна мета проекту – покращення технічного стану водоскидної споруди та земляної греблі і екологічного стану відвідного каналу, ліквідація заболочення берегів.

Завдання проекту - захист від шкідливої дії води, а саме ремонт водоскидної споруди, попередження можливої техногенної аварії, яка може призвести до припинення сполучення з населеними пунктами, підтоплення населених пунктів, які знаходяться нижче по руслу річки Знобовка, попередження руйнації  інших гідроспоруд в наслідок несанкціонованого витоку води під час аварії.

Основні заходи проекту

Проект   передбачає виконання таких робіт:

1. Обстеження гідроспоруди, земляної греблі, визначення обсягів ремонтних робіт;
  2. Ремонт гідроспоруди та земляної греблі;
  3. Розчистку та поглиблення відвідного каналу;
  4. Ремонт дорожнього покриття земляної греблі;
  5. Благоустрій території робіт в межах прибережної захисної слуги.