Капітальний ремонт приміщення Будинку культури по вул. Довга, №77 с. Очкине, Очкинської сільської ради Середино-Будського району Сумської області
Відсоток фінансування | Інвестиційна программа | Фактично використано |
100 | Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад. Погоджена і розглянута комісією, спеціально утвореною при Мінрегіоні, для рогляду проектів із проектними заявками надісланий листом виконавчого комітету Зноб-Новгородської ради, Сумської області від 28.07.2017 №502. Відповідно до п.5 Порядку та умов надання субвенції, затвержденою постановою КМУ від 16.03.2016 р. №200 "Деякі питання надання субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад" | 799,84646 тис. грн. |
Анотація проекту.
До складу Очкинськго округу входять наступні населені пункти: с.Очкине, с.Журавка та с.Красноярське з адміністративним центром в с.Очкине. Населення громади складає – 548 осіб. На території громади функціонує одна загально-освітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий навчальний заклад, два фельдшерські пункти, Очкинський будинок культури та Журавський сільській клуб, два філіали сільських бібліотек, Очкинське лісництво.
Очкинський сільський Будинок культури розташований в самому центрі села. За радянських часів в ньому знаходились такі установи, як сільська рада, бібліотека, відділення зв’язку. На сьогодні працівники селищної ради мають робочі місця в орендованому у приватного сільськогосподарського підприємства «Дубрава» приміщенні, тому що Будинок культури аварійний. Відділення зв’язку сьогодні пересувне, а бібліотека знаходиться у самому небезпечному місці аварійного Будинку культури.
Попри аварійність Будинку культури, а точніше, всупереч його аварійності, очкинські пісні звучать не тільки у своєму районі. Народний ансамбль «Деснянка» покорював своїми талантами сцени Середина-Буди, Сум, Гостомеля, Ірпеня, Конотопа, Шосткинського, Новгород-Сіверського та інших районів, Києва та інших місць України. Останній фестиваль народної пісні у травні місяці серед 54 колективів приніс перемогу: «Деснянка» була перша!
Немає де працювати, проводити репетиції, немає де прийняти гостей, хоча очкинці варті зустрічати їх у гарному приміщенні, а не в розруйнованому Будинку культури. В цьому селі великий потенціал: зелений туризм- р.Десна з чарівними краєвидами, гарні люди з великими пісенними талантами, народні промисли, вишиванки..!
Чверть сторіччя звучать пісні етнографічного ансамбля «Деснянка». Конкурує з ним художня самодіяльність під керівництвом В.А.Сінельника. Передають свої знання та надбання молодій «Десняночці».
Щоб все те, що маємо не тільки зберегти, але й примножити, дуже потрібно мати осередок, не тільки величаві береги р.Десна, але й у всяку погоду затишне, сучасне, пристосоване для праці, розвитку місце, а саме відремонтований Очкинський Будинок культури.
Нагальною проблемою для громади є аварійність сучасного Будинку культури в с. Очкине, який міг би використовуватись як для надання культурно-просвітницьких послуг населенню сільської ради, так і для проведення загальних для громади заходів (зборів, сходок), залучення художніх колективів для виступів перед населенням, творчої роботи місцевих аматорських колективів, також для роботи інших установ. В існуючому будинку культури відсутня система опалення, потребує заміни та утеплення покрівля, заміна вікон та дверей на енергозберігаючі, ремонт та утеплення внутрішніх приміщень, ремонт та фарбування фасаду, заміна електроосвітлення. Теперішній стан приміщень будинку культури не дозволяє організувати ефективну роботу закладу культури, впроваджувати нові форми роботи, організовувати надання платних послуг шляхом залучення концертних груп та колективів.
Актуальність проекту полягає у забезпеченні належних умов дозвілля, творчого розвитку, створенні культурного центру та осередків учнівської творчості, що відіграло б позитивну роль у ставленні громади і мешканців краю до позитивних трансформацій в галузі культури і освіти шляхом капітального ремонту існуючого будинку культури в с. Очкине, який в подальшому виконував би функції центрального осередку Зноб-Новгородської селищної ради.
Опис проблеми, на розв'язання якої спрямовано проект.
Проблеми, які існують сьогодні в сільських населених пунктах потребують нового підходу до їх вирішення. В селі Очкине існує багаторічна проблема ремонту будинку культури, а саме: заміна покрівлі, відсутність системи опалення, заміна вікон та дверей, ремонт підлоги, ремонт внутрішніх приміщень, ремонт, фарбування стін та фасаду, заміна електроосвітлення, що надасть змогу організовувати загальні для громади заходи організаційно та культурно-просвітницького плану.
Понад 25 років, при Будинку культури, існує народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Деснянка», дитячий колектив «Десняночка». Творчі колективи існують в інших населених пунктах сільської ради.
Капітально відремонтований будинок культури дасть можливість залучити не тільки доросле населення до розвитку та відродження української культури, але й виховувати молоде покоління в дусі патріотизму та любові до рідної України.
Мета та завдання проекту.
Мета: Зберегти культурне надбання громади, передати його майбутньому поколінню, дати йому змогу розвиватись та укріплятись.
Завдання. Створити умови культурно-просвітницького розвитку мешканців с. Очкине та інших населених пунктів громади шляхом капітального ремонту приміщення Будинку культури в с. Очкине, як одиниці культурно-патріотичного компоненту на території Зноб-Новгородської селищної ради
Опис діяльності у рамках проекту.
Основні заходи проекту:
- проведення тендерних торгів
- укладання договорів на виконання ремонтних робіт;
- будівельно-монтажні ремонтні роботи;
- прийняття робіт та усунення недоліків;
- здача об'єкта в експлуатацію;
- звітування про реалізацію проекту.