2.5.Підприємництво

Дата: 20.09.2018 17:42

На території Зноб-Новгородської громади зареєстровано 112 фізичних осіб-підприємців та 63 юридичні особи - суб’єкти ЄДРПО (станом на 01.07.2018 р.), з яких тільки третина представляє виробничий сектор економіки. Необхідно зазначити, що за останній рік збільшення суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб склало 31,76%. Так, на кінець першого кварталу 2017 р. їх кількість дорівнювала 63, а на кінець відповідного періоду 2018 р. – 112, що є позитивним та свідчить про підвищення підприємливості мешканців громади.

Найбільшу кількість робочих місць в Зноб-Новгородській ОТГ забезпечують наступні суб’єкти господарювання: ТОВ ТПК «Агроінвест» кількість працюючих складає 104 чол., ПП «Агрофірма Журавка» - 89 чол., ДПТНЗ Зноб-Новгородський ПАЛ – 63 чол., відділ прикордонної служби «Зноб-Новгородська» - 60 чол., ДП Середино-Будський лісгосп – 46 чол., Зноб-Новгородська сільська рада – 45 чол., ТОВ «Будлісекспорт» - 41 чол., КЗ ОЗ Зноб-Новгородське АЗПСМ – 38 чол., ООО АФ «Дубрава» - 38 чол.

Порівняльна характеристика громади, району та області за кількістю суб’єктів підприємницької діяльності – юридичних осіб наведено в табл. 2.12.

З 63 суб’єктів ЄДРПО 14 підприємств – виробників сільськогосподарської продукції 1 кооператив та 3 фермерських господарства. Аграрний сектор економіки громади спеціалізуються на вирощуванні зернових та технічних культур.

Серед основних сільськогосподарських виробників: Дочірнє підприємство  «Росинка+», ПП АФ «Журавка», СТОВ «Обрій»,  ФГ  Сергієнко Ю.О., СФГ «Єлісей», ТОВ «С-Буда Агростандарт», ТОВ ТПК «Агроінвест+», ТОВ АФ «Дубрава», СТОВ «Искра», СТОВ ім.Чкалова, ТОВ «Володимирське, ТОВ «Ромашківське», СТОВ «Красний партизан», СТОВ «Деснянське», ФГ Пономарев І.В.,  ПП «Кренидівка», сільськогосподарський кооператив «Чайка».

Загальна кількість орендованих земель державної, комунальної та власності громади по Зноб-Новгородській ОТГ складає 6702,4 га. Дані щодо суб’єктів підприємницької діяльності та орендованої площі наведено в табл. 2.13.

Найбільшу питому вагу, без урахування паїв фізичних осіб, складають паї селищної ради, частка яких займає близько 77% від загальної кількості орендованої землі. У складі представлених в табл. 2.13 земель найбільшу питому вага за площею оренди займає ПП «АФ Журавка» – 37,9%, ТОВ «Володимирівське» – 9,5%, ТОВ «МФК АГРО» - 6,3%, ТОВ «Ромашківське» - 6,0%, ФГ Птушко Д.Ю. – 6,0% (рис.2.6).

На території громади здійснює свою діяльність ТОВ «Рембудмонтаж», видом діяльності якого є виробництво виробів із деревини. Також функціонують на території громади  7 лісопилок,. тобто промисловість представлена підприємствами деревообробної галузі.

На території смт. Зноб-Новгородське здійснює свою діяльність підприємство з виробництва пелет ВВО-Дніпро.

Загальні надходження у 2017 р. від підприємницького аграрного  сектору склали 6349,52 тис. грн. (45,26%) від загальної суми власних надходжень. Підприємницькі структури лісогосподарського сектору та деревообробки забезпечили надходження 1627,84 тис. грн. (11,6%). Національний природний парк «Деснянсько-Старогутський» забезпечив 14,45% власних надходжень до бюджету (2027,63 тис. грн). Решта 2/3 підприємств та установ забезпечили 28,69% надходжень.

Рис. 2.6. Структура орендованих земель по Зноб-Новгородській ОТГ (станом на 01.01.2018 р.), га

Найбільші бюджетоутворючі підприємства та установи наведено в табл. 2.14

Розглядаючи структуру надходжень в розрізі основних підприємницьких структур, необхідно зазначити, що найбільшу питому вагу в загальній структурі податків займає ПП «Журавка» - 41,7% надходжень. Надходження від ТОВ «С-Б Агростандарт» складають 7,9%.

ТОВ АФ «Дубрава» забезпечило надходження у бюджет у сумі 465,5 тис. грн. (7,6%), СТОВ «Обрій» 419,1 тис. грн. (6,8%), ТОВ «Володимирське» - 325,7 тис. грн. (5,3%) Якщо проаналізувати інші джерела надходження до бюджету, то вони не мають суттєвого значення.

Розглядаючи показник податкових надходжень з 1 га орендованих земель селищної ради слід відзначити дуже велику диференціацію надходжень по окремих підприємствах – від 151 грн. (ТОВ «БОР») до 4989 грн (ТОВ" С-Буда Агростандарт").

На території Зноб-Новгородської селищної ради здійснюють свою діяльність 2 банківські філії - ПАТ Банк «Грант» та АТ Ощадбанк. Загальні надходження в бюджет від діяльності філій банківських установ склали 3,8 тис. грн.

В сумі 4,353 тис. грн. надходження у бюджет забезпечила діяльність на території Зноб-Новгородської селищної ради ПР АТ «МТС Україна».

Прогнозний показник надходжень єдиного податку до селищного бюджету у 2018 р. визначений з врахуванням прогнозних показників, змін до бюджетного та податкового законодавства, збільшення мінімальної заробітної плати і становить1567,0 тис. грн. Прогнозний обсяг податкових надходжень до загального фонду становить15151,500 тис. гривень. Бюджетоутворюючими платниками податків Зноб-Новгородської ОТГ плануються у 2018 р.: ДП «С-Будський держлісгосп», НПП «Деснянсько-старогутський», ТОВ АФ «Дубрава», ТОВ «Обрій», ПП АФ «Журавка», ТОВ «Агроінвест+», ТОВ «С-Буда Агростандарт», Зноб-Новгородський ПАЛ, Прикордонна частина, ВОМТС Зноб-Новгородської селищної ради, приватні підприємці.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)