ДО УВАГИ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ – СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

Дата: 31.10.2018 09:04

Відділ з юридичних питань та державної реєстрації Зноб-Новгородської селищної ради  інформує, що 24.09.2018 набрав чинності Наказ Міністерства юстиції України "Про внесення змін до деяких форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" №2824/5 (далі – Наказ), яким внесено зміни до Наказу Міністерства юстиції України від 18 листопада 2016 року № 3268/5 "Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Так, Наказом оновлено форми заяв про державну реєстрацію, зокрема:

• створення юридичної особи (форма 1);
  • переходу юридичної особи на діяльність на підставі власного засновницького документу або модельного статуту (форма 2);
  • змін у відомості про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань (форма 3);
  • створення відособленого підрозділу юридичної особи (форма 4);
  • змін у відомості про відособлений підрозділ юридичної особи, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань (форма 5);
  • припинення відособленого підрозділу юридичної особи (форма 6);
  • припинення юридичної особи в результаті її реорганізації (форма 8);
  • включення відомостей про юридичну особу в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань (форма 9);
  • (акредитації) відособленого підрозділу іноземної неурядової організації, представництва, філії іноземної благодійної організації (форма 22);
  • змін у відомості про відособлений підрозділ іноземної неурядової організації, представництва, філії іноземної благодійної організації, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань (форма 23).

Цим Наказом технічному адміністратору Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) доручено вжити заходів, необхідних для його реалізації, у тому числі забезпечити в ЄДР обов’язкове заповнення інформації про наявність або відсутність кінцевого бенефіціарного власника (контролера) бенефіціара юридичної особи і відомостей про нього в ЄДР.

Наказ № 2824/5 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 14.09.2018 № 70.

Нові форми заяв передбачають:

заповнення інформації про наявність або відсутність кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи та відомостей про нього під час подання будь-яких заяв державному реєстратору щодо юридичної особи, незалежно від того, чи пов’язані такі реєстраційні дії зі зміною відомостей про бенефіціара, чи стосуються інших змін по юридичній особі, зокрема зміни її місцезнаходження, складу засновників, зміни керівника, тощо;

зазначення відсотка частки статутного капіталу в юридичній особі або відсотка права голосу в юридичній особі;

зазначення типу бенефіціарного володіння (пряме; опосередковане; представництво; контроль здійснюється за допомогою іншого засобу);

зазначення відомостей (у разі опосередкованого способу впливу на юридичну особу) про усіх юридичних осіб (їх повне найменування та код ЄДРПОУ для резидентів), через які фізична особа, що є кінцевим бенефіціарним власником (контролером), здійснює володіння часткою в юридичній особі у розмірі 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі. Така інформація має бути достатньою для розуміння усієї структури власності, починаючи від засновників юридичної особи, щодо якої проводяться реєстраційні дії, та закінчуючи кінцевим бенефіціарним власником (контролером) юридичної особи, щодо якої проводяться реєстраційні дії .

У разі відсутності кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, заявник повинен зазначати у заяві причину його відсутності.

Відповідно до статті 64-1 Господарського кодексу України підприємства, крім державних та комунальних підприємств, зобов’язані встановлювати свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього та надавати її державному реєстратору у випадках та в обсязі, передбачених законом.

Термін "кінцевий бенефіціарний власник (контролер)" розуміється у значенні, що вживається в Законі України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".