ЗАХОДИ НА ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Дата: 23.11.2018 13:36

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 рр. Не було ні війни, ні посухи, а була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки безневинних людей зійшло у могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених. Невідома кількість жертв – від 3 до 12 мільйонів, але протягом всієї історії людства вважається найбільшою трагедією.

На вшанування пам'яті жертв геноциду Українського народу 1932 - 1933 років, бібліотеки громади провели ряд заходів:

• Урок пам’яті «Не загаси свічу пам’яті» (Зноб-Новгородський бібліотека-філія);
  • Книжкова виставка «Пам’ятаємо про голодомор» (Нововасилівська бібліотека-філія);
  • Тематична поличка «Голодні очі. Змарноване дитинство» (Журавська бібліотека-філія);
  • Тематична поличка «Скорботна пам'ять поколінь» (Кренидівська бібліотека-філія);
  • Урок історії «Голодомор трагедія українського народу» (Зноб-Трубчевська бібліотека-філія);
  • Тематична поличка «Жнива великої скорботи» (Стягайлівська бібліотека-філія);
  • Тематична поличка «Твій біль, Україно» (Хильчанська бібліотека-філія);
  • Урок пам’яті «Голодні очі» (Голубівська бібліотека-філія);
  • Бесіда «Трагедія українського народу в літературі»  (Зноб-Новгородська бібліотека-філія для дітей).

Голодомор – велика трагедія українського народу. Біль пам’яті про неї ніколи не втихне, він має робить нас мудрішими. Українці – шляхетна нація. Навіть, занадто милосердна до тих, хто в різні історичні епохи завдавав страждань, хто нищив і грабував наш народ. Проте, ми – велика нація, яка впевнено відстоює свою Незалежну державу. Ми пам’ятаємо, хто здійснив геноцид українців. Ми маємо бути сильні, щоби захистити себе сьогодні.

Традиційно четверту суботу листопада о 16.00 пам'ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня як в Україні, так і в багатьох країнах світу. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.

Україна пам’ятає! Світ визнає!