НІМА ПЕЧАЛЬ НА УСТАХ УКРАЇНИ…
В Чорнобиль нас покликала сурма.
Пішли полки в бузковий первоцвіт .
Щоб не настала ядерна зима,
Ми йшли туди, ми рятували світ!
Хоч знали всі, що далі – небуття,
І може, це останній наш політ,
Та щоб не зникло на Землі життя,
Ми йшли туди, ми рятували світ!
14 грудня Україна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Завдяки самовідданості ліквідаторів, багато з яких заплатили за це життям і здоров’ям, аварія була локалізована. Їхній подвиг неможливо переоцінити. Героїзм, патріотизм і професійна майстерність цих людей перевірені часом. Аби ми ніколи не забували фатальних сторінок історії і мати змогу осмислити цю страшну катастрофу, розкрити страшну правду причин і наслідків трагедії, довго прихованої радянською владою, в Зноб-Новгородській бібліотеці-філії пройшла зустріч з ліквідаторами наслідків ЧАЕС, на яку були запрошені голова Зноб-Новгородської селищної ради П. ГОНЧАРОВ, заступник голови Зноб-Новгородської селищної ради О. НЕСМАШНИЙ та безпосередні учасники ліквідації аварії на ЧАЕС.
Петро Васильович звернувся до учасників заходу зі словами вдячності. У його виступі відчувався біль через те, що багатьох ліквідаторів уже немає серед живих, лунали слова вдячність кожному, хто захистив цілі покоління людей. Грамотами та медалями за проявлену мужність та високий професіоналізм, виявлені під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, нагородили мешканців Зноб-Новгородської ОТГ.
Після закінчення офіційної частини всі присутні були запрошені за стіл, де ліквідатори отримали відповіді від представників влади на болючі для них питання.