НА СУМЩИНІ ЗА КОРДОН НЕ ЗМОЖУТЬ ВИЇХАТИ 3600 БОРЖНИКІВ ПО АЛІМЕНТАХ. ЯК УБЕЗПЕЧИТИ СЕБЕ?

Дата: 11.05.2019 14:08

На Сумщині у праві виїзду за межі України були обмежені 3600 боржників по аліментах.

У минулому році набрав чинності ініційований Міністерством юстиції України закон #ЧужихДітейНеБуває, який захищає права дітей та містить ряд обмежувальних постанов, призначених для впливу на боржників по аліментах. Так, відповідно до чинного законодавства, одним з цих заходів примусів є обмеження в праві виїзду за кордон тим громадянам, котрі не оплачували аліменти понад 6 місяців. До речі, особливістю цього обмеження є те, що воно застосовується державним виконавцем без рішення суду. А ось знімається цей захід примусу тільки після сплати суми всієї заборгованості, а в деяких випадках й штрафу та виконавчого збору.

Тож, щоб уникнути примусових заходів, потрібно своєчасно сплачувати аліменти, не допускаючи заборгованості.