АВІАЦІЙНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ОТРУТОХІМІКАТІВ.

Дата: 30.07.2019 11:55

Фото без опису  Ми продовжуємо інформувати жителів ОТГ  і керівників агропідприємств щодо отрутохімікатів, які аграрії застосовують для вирощування і догляду за сільськогосподарськими культурами.

Авіаційне застосування отрутохімікатів:

ДСП №382-96

5.2. Заказчик  авиационно-химических  работ  за  три  дня до начала    авиационных    обработок    обязан   осуществить   такие предупредительные мероприятия:

а) оповестить   население   данной   местности   (по   радио, телевидению,  в рессе)  о  месте,  сроках  и  времени  проведения авиационных  обработок  пестицидами  и  агрохимикатами;  о запрете ближе   1 км     от   места   авиаобработок   производить   другие сельскохозяйственные работы,  выпасать скот о необходимости вывоза пасек к другому месту медосбора, на расстояние более 5 км от места проведения авиационных обработок на период до 5 дней;

б) установить     специальные     предупредительные     знакибезопасности,  с указанием конечного срока ожидания, на расстоянии 300 м от обрабатываемых площадей,  а  также  на  дорогах,  которые проходят    через    эти    поля   и   на  дорогах,   ведущих   к сельскохозяйственному аэродрому (вертодрому);

5.16. Авиационно-химические работы в  сельском  хозяйстве  по применению  пестицидов  должны  выполняться  на  рабочей высоте не более 3 м над объектом обработки и  проводиться,  как  правило,  в утренние и вечерние часы суток,  при отсутствии воздушных потоков, скорости   ветра,   не   превышающей   3 м/сек     (мелкокапельное опрыскивание)   и   4 м/сек     (крупнокапельное  опрыскивание)  и

температуре воздуха,  что не превышает  +22 С град. При увеличении высоты  обработки  сельскохозяйственных культур в два и более раза соответственно должны увеличиваться санитарно-защитные зоны.

5.24. Применение  пестицидов  авиационным  методом  не должно сопровождаться  загрязнением  атмосферного   воздуха   близлежащих населенных пунктов.

5.26. Запрещается     проведение     авиационных    обработок сельскохозяйственных  культур,  лесных и других угодий, которые расположены ближе 1 км от населенных пунктов.

При застосуванні пестицидів за допомогою авіації необхідно суворо витримувати визначені ДСП 382-96 санітарно-захисні зони від ділянок авіахімічних обробок до інших об'єктів (населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, джерел водопостачання, тощо).

Україна гарантує своїм громадянам реалізацію екологічних прав,        наданих їм законодавством.

Місцеві ради, органи державної влади в галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів зобов'язані подавати всебічну допомогу громадянам у здійсненні природоохоронної діяльності, враховувати їх пропозиції щодо поліпшення стану навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, залучати громадян до участі у вирішенні питань охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів.

Отрутохімікати, за дослідженням ВОЗ , які застосовують аграрії ,за дотримання  ними діючих правил використання, завдають мінімальної  шкоди навколишньому  природному середовищу, включно з людиною, а якщо поширене їх застосування без дотримання прописаних норм законів і правил,  то дія  на людей пестицидів порівнюється до хімічної зброї масового знищення.  Хімічні речовини, які використовуються  для боротьби  з небажаними рослинами, комахами і гризунами – гербіциди, інсектициди   та їх похідні, потрапляючи  в оточуюче середовище, завдяки токсичності згубно  впливають   на всі екосистеми. Призводять  до загибелі рослин, тварин і людей, викликають різні  мутації  живих організмів,  різко скорочуючи  тривалість і якість життя.

Яким буде природне середовище і що буде з людьми найближчими роками,   якщо і надалі в селах громади будуть безконтрольно,  всупереч законів і правил  застосовуватися отрутохімікати?   Контроль та дотриманням санітарних і екологічних норм   в нашому рідному краї - спільний обов’язок кожного жителя громади  перед майбутнім поколінням!