Як змінити власне ім'я, прізвище чи по батькові?

Дата: 29.10.2020 14:20

Фото без опису

Більшість батьків з усією відповідальністю підходять до вибору імені свого новонародженого малюка: хтось досліджує значення імен, хтось співвідносить їх із датою народження, а хтось дивиться, чи буде ім’я дитини співзвучним з прізвищем та по батькові. Та все ж бувають такі, хто піддається швидкоплинним "серіальним" чи іншим захопленням і називає дітей так, що ті, досягнувши повноліття, вирішують змінити дані їм від народження імена.

В Україні, згідно із Законом, кожна людина, починаючи з 16 років, може змінити своє прізвище, ім'я або по батькові. Проте за згодою батьків це можна зробити і в більш ранньому віці - у 14 років.

Так, прізвище або по батькові, окрім як за власним бажанням, можна також змінювати у випадках:
???? усиновлення, його скасування або визнання недійсним;
???? реєстрації шлюбу, його розірвання або визнання недійсним;
???? якщо батько особи (яка досягла 14 років і бажає змінити по батькові) змінив своє ім'я або відомості про нього, як про батька, вилучені з актового запису про народження.

Заяву про зміну імені приймає, розглядає, а також веде їх облік відділ державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання особи. Якщо громадян України постійно проживає за кордоном – ця функція покладається на дипломатичне представництво або консульську установу України, в якій особа перебуває на постійному консульському обліку.

Одночасно із заявою необхідно подати наступні документи:
???? паспорт і свідоцтво про народження заявника;
???? свідоцтво про шлюб (у разі коли заявник перебуває у шлюбі) або про розірвання шлюбу (у разі коли шлюб розірвано);
???? свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
???? свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;
???? свою фотокартку;
???? квитанцію про сплату державного мита.

Обійдеться така процедура всього у 5 грн 10 коп. Якщо ж забажаєте ще раз змінити свої персональні дані - доведеться сплатити 51 грн.

Заява про зміну імені розглядається у тримісячний строк з дня її подання.

Після отримання дозволу заявникові необхідно звернутися у відділ ДРАЦС для складання актового запису про зміну імені або прізвища. Якщо не зробити цього протягом 3 місяців без поважних причин - дозвіл втратить силу.

Втім існують причини, коли вам можуть відмовити у зміні імені. А саме - у разі:
???? здійснення стосовно заявника кримінального провадження або його перебування під адміністративним наглядом;
???? наявності у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку;
???? офіційного звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника;
???? подання заявником неправдивих відомостей.

Як змінити власне ім'я, прізвище чи по батькові?

???? усиновлення, його скасування або визнання недійсним;
???? реєстрації шлюбу, його розірвання або визнання недійсним;

Одночасно із заявою необхідно подати наступні документи:
???? паспорт і свідоцтво про народження заявника;
???? свою фотокартку;
???? квитанцію про сплату державного мита.

Заява про зміну імені розглядається у тримісячний строк з дня її подання.

Втім існують причини, коли вам можуть відмовити у зміні імені. А саме - у разі:
???? подання заявником неправдивих відомостей.

За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:
Середино-Будське бюро правової допомоги –
41000, м. Середина-Буда, вул. Троїцька, 2. тел. (05451) 7-10-62
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців