Сумська область, Шосткинський район

Прошу, у серці запаліть Скорботи полум'я священне та крізь століття пронесіть Сльозу безвинно убієнних!

Дата: 27.11.2020 12:21

Щорічно, в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам'яті жертв голодомору.
Щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини - більше 1000, щодня - понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. В голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду - діти.
До Дня пам'яті жертв голодомору у бібліотеках-філіях КЗ «Зноб-Новгородська Публічна бібліотека» діють книжкові виставки-репортажі  "І свічка плакала в скорботі...".
Де представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні книги відомих українських письменників В. Барки "Жовтий князь" та У. Самчука "Марія".
Народ України пам'ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, берегли їх у своїй пам'яті в ім'я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилося.