ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО – ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ЗНОБ-НОВГОРОДСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ НА 2021 РІК (Вступ)

Дата: 05.01.2021 09:40

ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО – ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

ЗНОБ-НОВГОРОДСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ НА 2021 РІК

. 4

Вступ

Програма соціально-економічного  розвитку Зноб-Новгородської селищної ради на  2021 рік (далі – Програма) розроблена відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного та соціального розвитку України», постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів соціально-економічного  розвитку та складання проектів Бюджетної декларації та державного бюджету» (зі змінами), постанови Кабінету Міністрів України від 15 травня 2019 року № 555 «Про схвалення Прогнозу соціально-економічного  розвитку України на 2020-2022 роки» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2019 р. № 883), Програми соціально-економічного  розвитку, Стратегії регіонального розвитку Сумської області на період до 2020 року та Плану її реалізації на 2018-2020 роки, Стратегії розвитку Зноб-Новгородської селищної ради.

Програма розроблена на короткостроковий період виходячи із загальної оцінки соціально-економічної ситуації, наявних матеріально-технічних ресурсів та фінансових можливостей та з урахуванням:

- зібраної та опрацьованої інформації виконавчих органів, комунальних підприємств Зноб-Новгородської селищної ради, суб’єктів господарювання громади;

- Прогнозу соціально-економічного  розвитку України на 2020-2022 роки, схваленого Постановою КМУ від 15 травня 2019 року № 555 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2019 р. № 883).

У Програмі визначено основні пріоритетні напрямки соціально-економічного  розвитку Зноб-Новгородської селищної територіальної громади (далі – ТГ) в цілому та у відповідних галузях (сферах діяльності), завдання та заходи, спрямовані на реалізацію визначених пріоритетів, наведено прогноз динаміки основних соціально-економічних показників на 2021 – 2022 роки.

Термін реалізації Програми – 2021 рік

1. Мета, завдання та заходи соціально-економічного  розвитку Зноб-Новгородської селищної територіальної громади у 2021 році

1.1.         Мета соціально-економічного  розвитку

Головною метою соціально-економічного  розвитку є створення умов для економічного зростання та вдосконалення механізмів розвитку на засадах ефективності, відкритості та прозорості, посилення інвестиційної та інноваційної активності, забезпечення належного функціонування інженерно-транспортної та комунальної інфраструктури, проведення цілеспрямованої будівної політики, дотримання високих екологічних стандартів та, в результаті цього, підвищення конкурентоспроможності громади, доступності широкого спектра соціальних послуг, забезпечення гідних умов життя та загального підвищення добробуту населення.

1.2.         Пріоритетні напрями соціально-економічного  розвитку

Пріоритетами  соціально-економічного  розвитку є:

• підвищення добробуту та створення комфортних умов для проживання громадян;

• сприяння залученню інвестицій на підприємства громади та їх пріоритетне спрямування на високотехнологічні виробництва, впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій, підтримку інноваційної діяльності;

• покращення інвестиційного клімату, зміцнення позитивного міжнародного інвестиційного іміджу громади, сприяння розвитку міжнародного співробітництва, спрямованого на отримання кредитів, грантів або інших фінансових інструментів для реалізації інвестиційних проєктів;

• підтримка розвитку малого і середнього бізнесу, створення умов для підвищення конкурентоспроможності економіки громади;

• підвищення рівня енергоефективності та енергозбереження, в першу чергу в бюджетній сфері;
  • підвищення ефективності та надійності функціонування громадського транспорту;

• сприяння підвищенню економічної активності, забезпеченню зайнятості населення;

• забезпечення надання якісних житлово-комунальних послуг населенню; модернізація житлово-комунальної інфраструктури громади та покращення стану об’єктів житлово-комунального господарства;

• створення умов для поліпшення функціонування установ охорони здоров`я, освіти, культури та інших установ соціально-культурної сфери; забезпечення доступу мешканців до якісних медичних, освітніх та інших послуг;

• забезпечення соціального захисту мешканців ТГ;

•  покращення стану навколишнього природного середовища та раціональне використання природних ресурсів;

• проведення цілеспрямованої містобудівної політики;

• підвищення ефективності використання комунальної власності та земельних ресурсів, діяльності комунальних підприємств;

• підвищення ефективності інформаційної системи Зноб-Новгородської селищної ради та її виконавчих органів, впровадження сучасних електронних сервісів, ін­формаційних технологій для громадян та бізнесу;

• підвищення рівня інформаційної прозорості та відкритості діяльності Зноб-Новгородської селищної ради та її виконавчих органів.