Пам'ятка для населення громади!

Дата: 25.01.2021 11:05

ЛІД НА ВОДОЙМАХ КРИХКИЙ ТА НЕБЕЗПЕЧНИЙ

Фото без описуНа Зноб-Новгородщині відлига і нестабільна температура останніх днів зробила лід небезпечним навіть там, де він здається надійним. Незважаючи на це, ще є відчайдухи. Пам’ятайте, що ці хвилини на льоду можуть коштувати вам життя.

Саме тому, вкотре звертаємось до громадян з проханням не виходити на тонку кригу, а тим паче не дозволяти дітям бавитися на річках та озерах.

При вимушеному переході водойми найбезпечніше дотримуватися второваних стежок або йти вже по прокладеній лижні. Тонкий або крихкий лід, як правило, поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де вмерзли водорості. Оминайте ділянки, вкриті товстим прошарком снігу - там лід завжди тонкий! Неміцною є крига і там, де б'ють ключі. Особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під кригою може бути повітря.

Аби уникнути виникнення нещасних випадків на водоймах, нагадуємо правила безпечного перебування на кризі нашим рибалкам:

• Не робіть поруч багато лунок.

• Не збирайтеся великими групами на одному місці.

• Не робіть лунки на переправах.

• Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було.

• Завжди тримайте під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 метрів.

• Покладіть поруч з лункою дошку або велику гілку.

Окрім того, ні в якому разі не можна виходити на лід у темну пору доби, в туман, снігопад, дощ. Крім того, категорично забороняється вживати алкогольні напої до і під час перебування на льоду.

Будьте обережні, не ризикуйте своїм життям!