Надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу

Дата: 12.10.2021 09:26

Призначення пільг та житлових субсидій на придбання твердого палива і  скрапленого газуБердянська міська рада - офіційний сайтПільга на придбання твердого палива призначається в разі ненадання в житловому приміщенні комунальної послуги з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та невикористання природного газу або електричної енергії для індивідуального опалення.

Для призначення пільги на придбання твердого палива та скрапленого газу пільговики або їх законні представники звертаються за зареєстрованим місцем проживання (або за фактичним місцем проживання), з відповідною заявою, до якої додається довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та / або кухонного вогнища на твердому паливі.

У разі зміни:

• реєстрації місця проживання з вибуттям за межі району (міста) протягом бюджетного періоду пільговик подає довідку щодо придбання твердого палива та скрапленого газу на пільгових умовах за попереднім зареєстрованим місцем проживання;
  • умов проживання пільговика (підключення житла до системи газо-, тепло-, електропостачання для його опалення) отримані ним кошти готівкою на придбання твердого палива та скрапленого газу або тверде паливо, скраплений газ не повертаються. Пільги з оплати послуг газо-, тепло-, електропостачання для опалення житла надаються пільговику з наступного бюджетного періоду;
  • протягом бюджетного періоду будь-якого іншого виду опалення житла особи на пічне опалення – пільги на придбання твердого палива та скрапленого газу надаються виходячи з кількості місяців, що залишилися до кінця бюджетного періоду, та середньомісячної вартості або кількості твердого палива та скрапленого газу, визначеної шляхом ділення річної вартості або кількості твердого палива і скрапленого газу на 12 місяців.

У разі смерті пільговика, якому нараховано пільги, зазначені в частині 5 статті 51 Бюджетного кодексу України, члени сім’ї померлого, які проживали разом із ним, можуть отримати кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу на підставі:

• заяви одного з членів сім’ї, поданої не пізніше закінчення бюджетного періоду;
  • копії свідоцтва про смерть пільговика;
  • довідки про факт проживання членів сім’ї разом із пільговиком, виданої в установленому порядку.

Частиною 5 статті 51 Бюджетного кодексу України визначено, що при наданні пільг та здійсненні видатків із бюджету щодо їх виплати до членів сім’ї пільговика належать:

• дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);
  • неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи;
  • особа, яка проживає разом із інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови, що інвалід війни не перебуває в шлюбі;
  • непрацездатні батьки;
  • особа, що знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги та проживає разом із ним.

Акцентуємо увагу на тому, що пільга надається на один бюджетний рік і потребує щорічного поновлення документів.

Додаткову інформацію можна отримати за номером: (098) 989 76 51.

Довідково. Пільга на придбання твердого палива надається відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», «Про охорону дитинства», «Про освіту», «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про захист рослин», «Про охорону дитинства», «Про культуру», Основ законодавства України про охорону здоров’я.

Пільга на придбання скрапленого газу для побутових потреб передбачена ветеранам війни Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та багатодітним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім’ям, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім’ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування Законом України «Про охорону дитинства».