Поради водіям та пішоходам під час ожеледиці та снігопадів.

Дата: 24.12.2021 14:21

ПОРАДИ ВОДІЯМ

Фото без описуДотримуйтесь швидкісного режиму та безпечної дистанції! Відмовтеся від ризикованих маневрувань, які, за несприятливих погодних умов, можуть призвести до створення аварійних ситуацій.

При наближенні до перехрестів та місць розташування дитячих установ і мгазинів знижуйте швидкість до мінімуму.

Не забувайте увімкнути габаритні вогні чи протитуманні фари.

При погіршенні погодних умов — інтенсивних снігопадах, ожеледиці — не експлуатуйте автотранспорт з літніми шинами.

ПОРАДИ ПІШОХОДАМ:

Ходіть, не поспішаючи... Ноги злегка розслабте і трохи зігніть у колінах, ступайте на всю підошву.

Не тримайте руки в кишенях!  При погіршенні погодних умов це збільшує ризики падіння і травмування. Для утримання рівноваги розмахуйте руками в такт ходьби.

У разі втрати рівноваги в ожеледицю спробуйте швидко присісти, це - найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

Якщо відчуваєте, що падіння не уникнути, напружте м’язи, згрупуйтесь, а доторкнувшись до землі, спробуйте перекотитись. Удар, спрямований на вас, зменшить свою силу.

Будьте уважні й на дорозі – водій може не зреагувати вчасно, автомобіль може занести.

Перебігаючи дорогу перед автомобілем, врахуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується у 4-5 разів.

З метою попередження травматизму та уникнення аварійних ситуацій, будьте обережні