Чи можуть звільнити із роботи особу пенсійного віку у зв‘язку із скороченням штату.

Дата: 16.06.2022 14:02

Фото без описуЗверніть увагу, що відмова у прийнятті на роботу і звільнення працівника за ініціативою власника через досягнення пенсійного віку заборонена (ч. 2 ст. 11 Закону України від 16.12.1993 № 3721 «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»).

Але варто зазначити, що власник може розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, у разі скорочення штату.

Водночас необхідно врахувати переважне право на залишення працівників з вищою кваліфікацією (ст. 42 КЗпП).

Також хочемо зазначити, що за рівних умов продуктивності праці і кваліфікації перевагу мають:

- сімейні - за наявності двох і більше утриманців;

- особи, в сім’ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком;

- працівники з тривалим безперервним стажем роботи на підприємстві;

- працівники, які навчаються у вищих і середніх спеціальних учбових закладах без відриву від виробництва;

- учасники бойових дій, члени сімей загиблих захисників України;

- автори винаходів;

- працівники, які дістали на підприємстві трудове каліцтво або профзахворювання;

- депортовані особи, упродовж п’яти років з часу повернення до України;

- працівникам з числа колишніх військовослужбовців, упродовж двох років з дня звільнення зі служби;

- працівники, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку.

Підсумовуючи видевикладене можна зазначити, що особи передпенсійного віку належать до категорії осіб, яким надано переважне право залишатися на роботі в разі скорочення штату.

Тож пам‘ятайте, що ви завжди можете знайти відповідь на будь-яке юридичне питання звернувшись до нашого сектору.