ВЕРЕСЕНЬ – СЕЗОН ГРИБІВ: ПАМ’ЯТКА. ЧОМУ В ЦЬОМУ РОЦІ НЕ МОЖНА ЗБИРАТИ ГРИБИ?!

Дата: 15.09.2022 14:44

Шановні мешканці Зноб-Новгородської громади!

Фото без описуВересень як правило – час збирання грибів. Але війна в Україні внесла серйозні корективи в наше життя, тому вирушати в ліс категорично ЗАБОРОНЕНО!

При правильному виборі, зберіганні та приготуванні гриби корисні.

Але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах.

Щоби запобігти отруєнню грибами, ми рекомендуємо вам заходи та правила, які необхідні кожній людині для виконання. Дотримуйтеся їх.

ЗАСТЕРІГАЄМО!

Збирайте тільки такі гриби, про які вам добре відомо, що вони їстівні.

Не збирайте гриби, якщо не впевнені, що знаєте їх – якими б апетитними вони не виглядали.

Не збирайте невідомих грибів, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення -“бульба”- оточене оболонкою.

Не збирайте гриби з ушкодженою ніжкою, старих, в’ялих, червивих або ослизлих.

Ніколи не збирайте пластинчаті гриби. Отруйні гриби маскуються під них.

Не збирайте печериці, у яких пластинки нижньої поверхні капелюха гриба білого кольору.

Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, вони не завжди відповідають дійсності.

P.S. Ще раз наголошуємо, відвідування лісів під час дії воєнного стану – категорично заборонено! Пам’ятку про збір грибів залишаємо на майбутнє, але в цьому році збирати гриби НЕ МОЖНА!

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ОТРУЄНЬ:

вживання отруйних грибів;

неправильне приготування умовно їстівних грибів;

вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;

вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

СИМПТОМИ ОТРУЄННЯ:

Нудота, блювання, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиваються симптоми серцево-судинної недостатності.

ПЕРША ДОПОМОГА У РАЗІ ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ:

терміново телефонуйте до «швидкої» — загальний номер 103;

промийте шлунок простою водою;

дотримуйтеся постільного режиму;

пийте багато рідини (вода, підсолена вода чи прохолодний чай) — це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини;

прийміть сорбенти.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО:

Вживати алкогольні напої, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти — це може прискорити всмоктування токсинів у організм.

Не займайтеся самолікуванням, це небезпечно для життя!

Запам’ятайте:

1. Грибні страви можуть з’являтися на вашому столі не частіше 1-2 разів на місяць.

2. Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей,  літніх людей  та вагітних жінок.

Бережіть себе та не наражайте зайвий раз на небезпеку!