Служба 101!

Дата: 20.07.2023 11:21

Фото без опису    18 липня 2023 року о 03 год. 44 хв. на пункт зв’язку 11 Державної пожежно-рятувальної частини (м. С-Буда) надійшло повідомлення про пожежу в житловому будинку. По прибуттю на місце пожежі працівниками пожежної частини було встановлено, що горіння відбувається по всій площі покрівлі житлового будинку та всередині можливо знаходяться людина. Після ліквідації пожежі тривали пошуки потерпілого, якого потім знайшли в середині житлового будинку без ознак життя. При з’ясуванні обставин пожежі було встановлено, що чоловік знехтував правилами пожежної безпеки в побуті.

Переважна більшість пожеж виникають у помешканнях громадян. Наші оселі становлять велику пожежну небезпеку. Значна кількість горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу тощо формують значне горюче навантаження й створюють умови для швидкого поширення пожежі.

Наш сучасний побут насичений різноманітними електроприладами, які в разі неправильної експлуатації, пошкодження, роботи в аварійних режимах здатні призвести до виникнення пожежі внаслідок теплового вияву електричного струму.

Щоб не допустити пожежі необхідно виконувати наступні правила пожежної безпеки:

- не залишати дітей без нагляду дорослих, пояснювати їм небезпеку та наслідки пустощів з вогнем та побутовими газовими та електричними приладами;

- доручати встановлення електроприладів професіоналам, стежити за справністю електромережі, оберігати від пошкоджень ізоляцію, своєчасно замінювати пошкоджену проводку;

- слідкувати за працюючими електричними приладами;

- під час приготування їжі не залишати без нагляду працюючу газову плиту;

-  палити тільки у спеціально визначених та обладнаних місцях;

- бути уважними під час користування свічками, керосиновими лампами, встановлювати їх на підставки з негорючих матеріалів;

- на жаль, багато пожеж, особливо з трагічними наслідками, виникають уночі, тому перед тим, як лягти спати, необхідно: вимкнути всі електропобутові прилади (крім холодильників) та обігрівачі; впевнитися, що безпосередньо біля ліжка, впритул до ковдри, не стоять електричні прилади та не прокладено електропроводку.

Основні дії під час виникнення пожежі:

• подзвонити до служби порятунку за номером «101»;

• викликаючи службу порятунку, чітко називати адресу, поверх, номер квартири та своє прізвище;

• сповістити, що саме горить;

• негайно евакуювати з приміщення дітей, немічних людей та людей похилого віку;

• при евакуації уникати користування ліфтом, бо є ризик відключення ліфта від електроструму;

• при евакуації з висотного будинку більше шансів мають ті люди, що не біжать вниз крізь дим та вогонь, а шукають порятунку на даху будівлі;

• пересуватися слід швидко; оскільки кисню більше біля підлоги, до виходу краще повзти, закриваючи обличчя вологою тканиною;

• при евакуації заручитися чиєюсь підтримкою, хто вас підстрахує і допоможе, якщо ви знепритомнієте від диму;

• вимкнути електрику, щоб уникнути ураження електрострумом;

• не відчиняти вікна, щоб не живити пожежу свіжим притокою кисню;

• по можливості, починати за допомогою підручних засобів (вогнегасників, цупкої зволоженої тканини, води з внутрішніх пожежних кранів на сходах) гасити пожежу, проте будьте обережні;

• зустріти пожежно-рятувальний загін, який поспішає на допомогу.

Шосткинське районне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області.