До уваги населення!

Дата: 04.01.2024 12:15

Фото без описуЗ метою недопущення загибелі та каліцтва цивільного населення, пошкодження чи знищення техніки просимо вас дотримуватись правил поводження в межах 5 км прикордонної смуги!

В межах 5 км прикордонної смуги ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

• проведення мирних зборів, мітингів, походів, демонстрацій, культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших масових заходів (далі - заходи), окрім проведення поховальних ритуалів, і заходів, пов'язаних із вшануванням загиблих у боротьбі за незалежність. суверенітет і територіальну цілісність України;
  • пересування транспортних засобів, окрім автомобілів екстреної медичної допомоги, аварійних бригад комунальних служб для локалізації аварійних ситуацій, патрулів Національної поліції, ДСНС за попереднім погодженням із комендантами населених пунктів, районів та області;
  • проведення всіх видів робіт поза межами населених пунктів у комендантську годину;
  • здійснення будь-яких польотів легкомоторних літальних апаратів квадрокоптерів та інших безпілотних літальних апаратів і повітряних безмоторних засобів;
  • рибальство, проведення дозвілля у прибережній смузі та на водоймах, тому числі плавання всіх видів плавзасобів на річках, озерах, інших водоймах;
  • полювання;
  • носіння цивільними особами військової форми одягу (будь-яких елементів військової форми одягу);
  • пересування та перебування осіб у лісових масивах та лісосмугах, окрім працівників установ та організацій, на яких покладено обов’язки контролю за збереженням природних ресурсів, пересування та перебування яких узгоджено з військовим командуванням та командуванням підрозділу охорони державного кордону не пізніше, ніж за 12 години до початку робіт та негайного інформування останніх після їх закінчення.

Виконання робіт у межах території контрольованого прикордонного району може здійснюватися виключно після письмового інформування органу охорони державного кордону, у зоні відповідальності якого провадиться діяльність, не пізніше, ніж за 24 години до початку провадження діяльності.

Нагадуємо, що пересування цивільних осіб у межах території контрольованого прикордонного району вздовж державного кордону України завширшки 2 км забороняється.

Крім цього, Урядом установлено спеціальний прикордонний режим та заборонено вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт, не пов’язаних з обороною чи охороною державного кордону, в межах земельних ділянок шириною 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми, а вздовж лінії державного кордону України з Російською Федерацією і Республікою Білорусь – шириною до 2 кілометрів, які надано в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій.