Василь Симоненко: "Ти знаєш, що ти людина...".

Дата: 08.01.2024 09:47

Фото без опису✍️"Ти знаєш, що ти – людина?

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя – єдина,

Мука твоя – єдина,

Очі твої – одні..." В. Симоненко.

📖"Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину…». Ці знамениті слова належать відомому українському поету, журналісту, діячу українського руху опору, шістдесятнику Василю Симоненко.

Фото без опису📚Любов до Батьківщини - чи не найвищий акорд у всій поезії Василя Андрійовича. Це підтвердила і перша збірка віршів «Тиша і грім», яка побачила світ 1962 року. Вона стала живильним явищем у тодішньому суспільному житті України, новим художнім поглядом на дійсність, розуміння сутності людини, гармонії її буття. «Тиша і грім» - єдина книга, що вийшла друком за життя поета. Вже після смерті його ім'я швидко опинилося під вигадками й злісними намовами. І тільки завдяки неймовірним зусиллям друзів читач все-таки дістав змогу одержати Симоненкові «Земне тяжіння» (1964), збірку новел «Вино з троянд» (1965), «Поезії» (1966), книжку «Лебеді материнства» (1981), том вибраних поезій (1985).

📘Також він автор численних статей, театральних i літературних рецензій, трьох казок для дітей та дорослих: «Цар Плаксій i Лоскотон», «Подорож в країну Навпаки», «Казка про Дурила».

🏆Творча спадщина Василя Симоненка удостоєна Національної премії України імені Т.Г. Шевченка.

☝️На всьому нашому життєвому шляху ми долаємо перепони, так у боротьбі за батьківщину загинув зовсім молодий, із гарячим серцем і великими думками Василь Андрійович Симоненко. Але після себе він залишив нам невичерпну спадщину – свої вірші. Шануйте українську мову та її історію!

✍️Василь Андрійович Симоненко

"Україні"

Коли крізь розпач випнуться надії

І загудуть на вітрі степовім,