Про заборону купання на території громади

Дата: 01.05.2024 11:53

Фото без описуШановні жителі територіальної громади!
Адміністрація Зноб-Новгородської селищної ради попереджає громадян про продовження заборони на масовий відпочинок на водних об’єктах на літній період 2024 року. Водні об’єкти, що знаходяться в межах території громади, не мають облаштованих пляжів та є непридатними для купання людей.Рекомендуємо не відвідувати пляжі та зони відпочинку, щоб уникнути масового скупчення людей. Адже у випадку повітряної тривоги неможливо буде безперешкодно і швидко пробиратися до укриттів та сховищ натовпам.

Наголошуємо, що купатися можна лише там, де дозволено.
Пам’ятайте та  дотримуйтесь певних правил відпочинку на воді:
•  Якщо на березі водойми встановлено таблички, де написано, що купатися заборонено, не порушуйте це правило.

•  Не можна купатися у водоймах, біля яких є фермерські господарства.
•  Уникайте купання у водоймах, де живе багато водоплавних птахів (у воді забруднені їхнім калом -  багато мікробів і паразитів).
•  Не пийте та не дозволяйте дітям пити воду з річки, ставка чи озера. Пильнуйте, щоб дитина не ковтала воду під час купання.
•  Не використовуйте воду з відкритих водойм для миття овочів та фруктів.
•  Небажано купатися у непротічних водоймах, бо в спеку там може розмножуватися кишкова паличка та інші небезпечні мікроби.
•  Не купайтеся, якщо вода цвіте, там плаває сміття чи харчові відходи.
•  Не варто купатися відразу після силь
ного дощу, коли весь бруд, пестициди та добрива стікають у водойми.
•  У воду в незнайомому місці входити слід обережно. Особливо там, де багато водоростей, а дно мулисте: у водоростях можна заплутатися, а під шаром мулу можуть лежати травмонебезпечні предмети.
•  Після купання обов’язково приймайте душ з милом, а ранки обробляйте дезінфекційними засобами.
•  Не купайтеся в місці відпочинку, де були випадки захворювань.

Бережіть себе та своє здоров’я!