Увага! Пожежонебезпечний період!!!

Дата: 31.05.2024 14:45

Фото без описуЗ настанням сухої та вітряної погоди з підвищеною температурою повітря створяться небезпечні умови для навколишнього середовища. Щороку на весні та влітку починається сезон паління листя, сухої трави та сміття. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф, адже при спалюванні сухостою гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання, що становить небезпеку для здоров’я та життя людей.

Розведення багаття поблизу домівок та сміттєзвалищ є небезпечним! Нагадуємо про деякі правила пожежної безпеки:

• Не розпалюйте багаття на відстані менше ніж 15 метрів від будівель та споруд, а також у межах встановлених протипожежних розривів.
  • Не прокладайте електропроводку по горючій основі.
  • Не вмикайте одночасно в одну розетку кілька побутових приладів.
  • Не користуйтеся саморобними чи пошкодженими подовжувачами, розетками, вимикачами та іншім електрообладнанням.
  • Не залишайте дітей без нагляду. Не дозволяйте їм гратися з вогнем поблизу будівель, споруд, лісів.
  • Не використовуйте електронагрівальні прилади без теплоізоляційних підставок.
  • Зберігайте газові балони у спеціальних ящиках, щоб унеможливити потрапляння на них опадів та сонячного світла.
  • Під час проведення робіт з відкритим вогнем забезпечте місце первинними засобами пожежогасіння.
  • Не куріть у ліжку та не кидайте незагашені сигарети.

У разі пожежі кожен громадян повинен:

• Терміново сповістити про це оперативно-рятувальну службу за номером «101».
  • Вжити заходів щодо евакуації людей з приміщень.
  • До прибуття пожежних підрозділів гасити вогонь.

Також, пожежі, спричиняють винищення природного фонду лісів і займання торф’яників, які вкрай важко загасити. Усі види цього лиха супроводжуються такими факторами, як висока температура у зоні вогню, задимлення великих районів, що значно ускладнює боротьбу з пожежею, обмежує видимість, чинить негативний психологічний вплив та подразнює дихальні органи людей.

Разом з цим, випалювання сухостою на деокупованих територіях, або на територіях, де велись інтенсивні бойові дії, може призвести до детонування боєприпасів, що не розірвались, та інженерних мін чи саморобних вибухових пристроїв. Це вкрай небезпечно для життя, у тому числі для життя рятувальників, які будуть гасити пожежі сухої трави на відкритих місцевостях.

Тому звертаємо Вашу увагу: спалювання рослинних залишків суворо заборонене! Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили загоряння будинків, у лісах, на відкритих територіях, сміттєзвалищах –  негайно телефонуйте за номером 101. Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків. Бережіть себе та природу!