Зноб-Новгородська селищна рада
Сумська область

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ВИМУШЕНИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ "ПРИМУСОВА ПРАЦЯ: ЯК РОЗПІЗНАТИ ТА УНИКНУТИ"

Дата: 03.09.2024 09:21
Кількість переглядів: 140

З початку воєнних дій мільйони українців змушені покинути домівки й переїхати в інші регіони України, ставши вимушеними переселенцями. Саме втрата роботи, вимушене переміщення до іншого регіону через бойові дії та руйнування житла, породжує ризики з експлуатації або рабства людей.

В пошуках нової роботи багато хто швидко погодиться на улесливі умови вербувальника, а саме: легальне працевлаштування, неважку та високооплачувану роботу, комфортні умови проживання, оформлення контракту, проїзних документів за рахунок роботодавця тощо. Але все це супроводжує оман, насильство, погрози, шантаж, боргову кабалу.

Конвенція МОП про примусову чи обов'язкову працю №29 визначає примусову працю як будь-яку роботу чи службу, яку вимагають від якої-небудь особи під загрозою покарання і для якої ця особа не запропонувала добровільно своїх послуг.

Тому, Державна служба з питань праці розробила Пам’ятку для вимушених переселенців. Ознайомитись з нею можна нижче.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Основне завдання Держпраці - сприяти безпечності та прозорості бізнесу: консультувати, інформувати та допомагати  дотримуватись законодавства усіма учасниками трудових відносин.

 Держпраці консультує роботодавців з будь яких питань, пов’язаних із роботою, зокрема щодо прийняття та звільнення працівників з роботи, переведення на іншу роботу, зміни робочого місця чи заробітної плати; надомної чи дистанційної роботи, тривалості робочого часу, режиму роботи, відпусток, вихідних, заробітної плати, відряджень,  лікарняних, шкідливих умов праці, медичних оглядів тощо. 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь