-
-

Капітальний ремонт  існуючої системи  водопостачання в с. Журавка Середино-Будського району

Відсоток фінансування  Інвестиційна программа Фактично використано
100 Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад. Погоджена і розглянута комісією, спеціально утвореною при Мінрегіоні, для рогляду проектів із проектними заявками надісланий листом виконавчого комітету Зноб-Новгородської ради, Сумської області від 28.07.2017 №502. Відповідно до п.5 Порядку та умов надання субвенції, затвержденою постановою КМУ від 16.03.2016 р. №200 "Деякі питання надання субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад" 315,7135 тис. грн.

Аннотація проекту

          Село Журавка Середино-Будського району Сумської області входить до складу Очкинської сільської ради. В селі Журавка проживає 254  жителя, в тому числі 72 осіб молоді.

Актуальність проекту полягає в створенні умов для забезпечення питною водою населення села Журавка.  Адже вода з шахтних колодязів, які досить глибокі, є неякісною, а в деяких навіть отруйною. 

Водогін, який був збудований ще в радянські часи, знаходиться в аварійному стані.  Тому громада активізувала свої зусилля для вирішення даної проблеми та було прийнято рішення зробити капітальний ремонт водомережі в с. Журавка. З цією метою був розроблений робочий проект «Капітальний ремонт  існуючої системи  водопостачання в с. Журавка Середино-Будського району.

             Відповідно до зведеного кошторисного розрахунку, на реалізацію проекту «Капітальний ремонт  існуючої системи  водопостачання в с. Журавка Середино-Будського району» необхідно майже 400   тисяч гривень. Такий фінансовий тягар не під силу територіальній громаді, а тому від імені всіх жителів Очкинської сільської ради  звертаємося до фонду регіонального розвитку з проханням сприяти у реалізації нашого проекту.

Детальний опис Проекту

Опис проблеми, на вирішення якої спрямований проект 

          Проблеми Очкинської сільської громади є багато в чому подібними до проблем інших населених пунктів. Це і безробіття сільського населення, застаріла інфраструктура об`єктів соціально – культурного призначення, недостатнє фінансування, погані дороги, тощо. Але найбільш кричущою проблемою села є  проблема забезпечення населення питною водою. Кількість абонентів, які користуються послугою з водопостачання становить 68 абонентів. Наявні зовнішні мережі водопостачання с.Журавка не забезпечують в повному обсязі населення якісною питною водою, на ділянці ремонту мережі третина  водозабірних колонок не працює, що є причиною не економічно використовувати існуючу мережу  водогону та скарг з боку населення на неможливість якісного користування. Капітальний ремонт водогону дозволить забезпечити якісною питною водою ще 14 домогосподарств, покращити надійність водопостачання Журавського НВК І-ІІІ ступеня, дитячого навчального закладу, фельдшерського пункту.

Реалізація проекту вирішує щорічну проблему забезпечення населення водою в літній період під час заниження рівня грунтових вод, що призводить до неможливості використання шахтних колодязів.

    Питання забезпечення жителів села питною водою є надзвичайно актуальним для сільської влади. Дане питання постійно піднімається на зустрічах з представниками влади, зборах жителів за місцем проживання, засіданнях виконкому та сесій сільської ради.

Саме тому, сільська рада визначила пріоритетним напрямом своєї діяльності вирішення проблеми водозабезпечення села Журавка. Проект направлений на вирішення проблеми забезпечення населення якісною питною водою.

Проблема полягає в слідуючому:

- незадовільний екологічний стан поверхневих та підземних джерел питного водопостачання;

- потенційна загроза ускладнення санітарно - епідемічної ситуації в селі внаслідок низької якості питної води;

- відсутність якісної питної води внаслідок зношеності існуючої системи водопостачання;

- відтік молоді з села у зв’язку з незадовільними умовами проживання;

- низький рівень санітарно-гігієнічної культури населення, із зниженням якості питної води підвищився ризик захворюваності населення;

- обмеженість інвестицій та дефіцит фінансових ресурсів, необхідних для розвитку, утримання в належному технічному стані та експлуатації систем питного водопостачання та водовідведення;

- відсутність коштів на вирішення вище вказаного переліку проблем.

Мета та завдання проекту

Метою проекту є підвищення життєвого рівня жителів села Журавка шляхом забезпечення їх якісною питною водою. Реалізація проекту дозволить вирішити одну з найбільш соціально значущих проблем с.Журавка пов’язану з  забезпеченням цілодобовим водопостачанням  мешканців населеного пункту, попередити виникнення  надзвичайних ситуацій із припинення водопостачання населенню в результаті аварійних пошкоджень , призведе до скорочення непродуктивних втрат води  та до покращення санітарно-гігієнічних умов праці та проживання мешканців.

Основним завданням є залучення коштів з різних джерел фінансування для реалізації проекту.

Завдання проекту:

-  забезпечення  жителів с. Журавка  якісною питною водою;

- відповідність води всім стандартам питної води.

Основні заходи проекту

З метою забезпечення населення якісною питною водою, розроблено проект «Капітальний ремонт  існуючої системи  водопостачання в с. Журавка Середино-Будського району.

          Проектом передбачено проведення таких заходів:

- ремонт обладнання  артезіанської  свердловини і її  санітарне  огородження;

- ремонт водонапірної башти і її санітарне  огородження;

- ремонт та облаштування водозабірних  колонок;

- від’єднати  від існуючої системи водопроводу водонапірну башту та   приміщення будинку  механізаторів на бувшому МТС ПП агрофірма  «Журавка».

Для реалізації даного проекту розроблена проектна документація, а саме:  «Капітальний ремонт  існуючої системи  водопостачання в с. Журавка Середино-Будського району», розробник  ТОВ «Архбуд» (кваліфікаційний сертифікат серія АВ № 489656 від 01.03.2010р.).

Проектна документація виготовлена на підставі: завдання на проектування, топографічного плану наданого замовником у відповідності з діючими будівельними нормами та правилами.

Експертний звіт № 19-1568-16/К щодо розгляду кошторисної частини проектної         документації «Капітальний ремонт  існуючої системи  водопостачання в

с. Журавка Середино-Будського району» від 26.11.2016 проведений  філією ДП «Укрдержбудекспертиза»  у Сумській області.

 Згідно зведеного кошторисного розрахунку вартість капітального ремонту водогону в с. Журавка   складає 401,424  тис. грн. На  виготовлення проектно-кошторисної  документації  та проведення  її  експертизи  вже використано  з місцевого  бюджету 17,431 тис. грн.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь