«Відлетіли літа, помінялись епохи, але пам'ять нетлінна про героїв війни…»
21 вересня в с. Мефедівка відбулася урочиста акція по перепохованню останків воїнів, що загинули у Другій Світовій війні в 1941 році, захищаючи Середино-Будський ройон від фашистських загарбників. Пошуковими загонами «Останній рубіж» (м. Конотоп) і «Гвардієць» (м. Суми) у травні цього року, на території села Мефедівка, було знайдено залишки семи загиблих воїнів 13 армії Брянського фронту, 50-ї Глухівської танкової дивізії та 6-ї стрілкової дивізії. Солдати під командування генерал-майора Городнянського А. М. та командира дивізії Бихарова Б. С. протягом тижня у нерівних, запеклих боях з великими втратами ліквідовували Бєлоберьозковсько-Нововасилівський плацдарм і 7 вересня звільнили весь східний берег р. Десна і прилеглі населені пункти.
На урочистій церемонії поховання були присутні голова Середино-Будської районної державної адміністрації І. Заплаткіна, голова Зноб-Новгородської ОТГ П. Гончаров, голова ветеранської організації С. Нечволод, журналіст місцевої газети «Знамя труда», працівники Зноб-Новгородської селищної ради, директори НВК, учні Зноб-Новгородської ЗОШ і Кренидівського НВК, робітники Публічної бібліотеки, Центру культури, відділу освіти та місцеві жителі.
Захід відбувся за підтримки голови Зноб-Новгородської селищної ради Петра Васильовича Гончарова, він звернувся до всіх присутніх зі словами вдячності за проведену роботу і висловив подяку за подвиг всім загиблим воїнам у Другій Світовій війні. З хвилюванням перед присутніми виступив голова ветеранської організації Зноб-Новгородської ОТГ Нечволод Сергій Степанович, учні Зноб-Новгородської ЗОШ прочитали вірші присвячені переможцям. Траурну панахиду за загиблими провів настоятель молитовного дому протоієрей Микола. Начальником відділення інспекторів прикордонної служби «Знобновгородська» Р. Бортником була надана допомога в організації почесної варти біля трун загиблих солдатів, а від місцевих мисливців на честь загиблих пролунали салютаційні постріли.
Завдяки учасникам ГО «Останній рубіж» і «Гвардієць», небайдужим місцевим жителям, солдати нарешті віднайшли вічний спокій у братській могилі.