ДО ДНЯ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ
22 вересня наша країна відзначає День партизанської слави, як данину всенародної поваги та вшанування пам'яті усіх тих, хто під час Другої Світової війни боровся за свободу свого краю не шкодуючи ні сил, ні власного життя.
Територія Зноб-Новгородської об’єднаної територіальної громади була героїчним осередком партизанського руху.
З перших днів окупації боротьбу трудящих проти гітлерівців очолив Хильчанський підпільний райком партії (секретар О. К. Коньков). Райком діяв до 1943 року. Під його керівництвом 2 жовтня 1941 року з активу партійних і радянських працівників створили партизанський загін. Частина партизанів цього загону в лютому 1942 року влилась до складу Ямпільського загону. 9 травня 1942 року партизанська група зорганізувалась в самостійний загін. Командиром цього загону був М. В. Таратуто, комісаром С. Д. Сорока, начальником штабу Д. А. Зубок. З липня 1942 року загін назвали ім’ям Щорса.
У липні 1942 року німецько-фашистські окупанти намагалися проникнути у Брянські ліси і знищити там основні сили партизанів. Партизани загону ім. Щорса разом з месниками інших загонів 26 липня відбили кілька атак фашистів, які, відступаючи, залишили на полі бою 100 убитих, 8 кулеметів, 2 гармати, штабні документи тощо.
У вересні 1942 року загін ім. Щорса став частиною партизанського з’єднання М. С. Сабурова і вирушив у рейд на Правобережну Україну. Багатьох командирів та бійців загону за героїзм, проявлений у боях, нагороджено орденами й медалями СРСР. Серед них М. В. Таратуто, Д. А. Зубок, Г. В. Ковальов, М. Тарасов, М. Гуленок та інші.
З метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у роки Другої Світової війни у комунальному закладі «Зноб-Новгородська публічна бібліотека» до Дня партизанської слави для користувачів дітей та молоді були організовані виставки – вернісажі, виставки – вшанування, перегляди літератури; бесіда на тему «Степовий рейд партизан» (Зноб-Новгородська бібліотека-філія); патріотична мандрівка «Україна – земля героїчного народу» (Зноб-Трубчевська бібліотека-філія); година пам’яті «Зорять з граніту вічні солдати, болями їхніми пам’ять жива» (Зноб-Новгородська бібліотека-філія для дітей); історико-патріотичний захід «Партизанськими шляхами наших дідів» (Очкинська бібліотека-філія); бесіда на тему «Сьогодні треба поклонитися всім низько, усім хто не прийшов з війни» (Хильчанська бібліотека-філія).