-
-

ЩО ПОТРІБНО ПАМ’ЯТАТИ ПРО ТУБЕРКУЛЬОЗ

Дата: 23.10.2018 15:56
Кількість переглядів: 19623

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, основною причиною якого є інфікування організму паличками Коха. Хоча потрапляє збудник через легені,захворювання може мати поза легеневі форми:туберкульоз кісток і суглобів; шкіри; травної системи; сечостатевої системи; центральної нервової системи і мозкових оболонок.
. Найбільш поширений шлях передачі туберкульозу – повітряно-крапельний. Туберкульозна паличка при цьому передається при контакті під час розмови, чханні, співу або кашлю, а також через предмети побуту.

Запам’ятайте будь-ласка скарги при яких слід обстежитись:

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відкрита форма туберкульозу

 Туберкульоз вважається у відкритій формі, якщо хворий виділяє мікобактерії зі слиною, мокротинням або виділеннями з інших органів. Виділення бактерій виявляється при посіві або мікроскопії виділень хворого. Бактерії дуже швидко поширюються по повітрю. При розмові інфекція з частинками слини поширюється на відстань 70 см, а при кашлі – досягає до 3 метрів.

 

 Закритий туберкульоз

 При закритій формі патології виділення мікробів відсутнє, симптоми захворювання розпливчасті, вони нагадують ознаки застуди. У цьому випадку досить складно встановити факт захворювання на туберкульоз.

Коли для бактерій є всі умови для розмноження, вони спочатку вражають тканини легенів. Поступово потрапляють в кров і починають зараження внутрішніх органів.

 Інкубаційний період триває до двох років, при цьому хворий не заражає оточуючих. При провокуючих факторах процес активізується в легенях, переходить у відкриту форму.

 

 Ще раз про ознаки при туберкульоза

 Перші ознаки наявності туберкульозу легенів такі:

 Відчуття слабості, швидка стомлюваність, відчутне зниження працездатності.

Задишка, постійна субфебрильна температура і кашель з мокротою, рясне потовиділення, особливо вночі, різка втрата ваги, тахікардія , набухання лімфовузлів, біль в грудях.

 Людина, яка хвора на туберкульоз має втомлений вигляд, загострені риси обличчя, на щоках грає нездоровий рум’янець.

 Першою ознакою, яка змушує запідозрити недобре, служить збільшення в розмірах лімфовузлів в пахвовій, надключичній або шийній групі. Варто підкреслити, що збільшення лімфатичних вузлів частіше обмежується тільки однієї зоною. Вузли не спаяні між собою і з навколишньою тканиною, безболісні.

Особливість інфекційного захворювання – в тому, що якщо імунна система її відразу не знищить, збудник живе довгі роки. Інкубаційний період при закритій формі триває кілька років.

 

Шляхи передачі туберкульозу

 Від людини до людини туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом, тобто, заразитися ви можете навіть без безпосереднього контакту з хворим, а просто перебуваючи з ним в одній кімнаті.

 У деяких випадках інфікування відбувається через харчові продукти та інші предмети, які заражені паличками Коха. Якщо збудники туберкульозу потрапили в організм з їжею, то туберкульоз у дітей і дорослих вражає шлунково-кишковий тракт, а не легені, як це відбувається при вдиханні зараженого повітря.

Реальний ризик захворіти на туберкульоз найчастіше мають лише люди зі зниженим імунітетом.

Діти молодшого віку. ВІЛ-інфіковані.

 Люди, що недостатньо харчуються, які відчувають часті переохолодження.

 Люди, що живуть в сирих, погано опалювальних і провітрюваних приміщеннях.

Крім того, ризик заразитися багаторазово збільшується при тісному і тривалому контакті з хворими на активні форми туберкульоз.

 

Діагностика туберкульозу

 Діагностика туберкульозу легень – надзвичайно важливий компонент масових заходів, спрямованих на зниження інфікування, захворюваності, інвалідності, смертності від цієї серйозної недуги. Запідозрити його можна на підставі ряду симптомів, які, не будучи специфічними, все ж підштовхнуть обстеження в потрібному напрямку і дадуть можливість своєчасно взятися за лікування.

 Діагностика включає:

1. Проба Манту, вона ж туберкулінова проба. Мета проби – визначення напруженості імунітету до мікобактерії туберкульозу. Введення під шкіру крихітної (0,1 мл) порції туберкуліну дозволяє сказати, чи є в організмі мікобактерії. Через пару днів в місці ін’єкції з’являється «гудзик» – незначне ущільнення шкіри з почервонінням, розмір шкірного утворення залежить від кількості імунних клітин, «знайомих» з мікобактерією.

2. Який проводиться у дорослих для виявлення туберкульозу легенів. Також флюорографія проводиться і у підлітків, починаючи з 15 років. У разі захворювання на рентгенівському знімку визначаються вогнищеві або інфільтративні зміни.

3. Аналіз мокротиння на наявність мікобактерій – важливий лабораторний метод, при якому визначається відкрита або закрита форма туберкульозу легенів.

4. Флюорографічне дослідження легенів – рентгенологічний метод обстеження,

5. Запідозрити туберкульоз допомагає загальний аналіз крові, в якому в разі інфекційного процесу відбувається зниження кількості лейкоцитів і підвищення ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів).
 

І на останок:

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь