A A A K K K
для людей із порушенням зору
-
-

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ГОТУЄТЬСЯ ПРИЙНЯТИ НОВЕ ПОКОЛІННЯ ПРИКОРДОННИКІВ

Дата: 20.12.2018 11:41
Кількість переглядів: 3382

 

Фото без описуУже майже чверть віку успішно функціонує в м. Хмельницькому єдиний в державі вищий навчальний заклад, який готує офіцерів-прикордонників для Державної прикордонної служби України. За ці роки Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького пройшла процес становлення, розвитку і зайняла достойне місце серед вищих навчальних закладів держави. Випускники академії проходять службу не лише у прикордонному відомстві, а й в Службі Безпеки України, Національній поліції, Національній Гвардії, Державній службі охорони.

Характерними тенденціями сучасного розвитку академії слід вважати збільшення державного замовлення на підготовку офіцерів – прикордонників, а також відкриття нових конкурентоздатних спеціальностей.

Одним із ключових факторів, на який слід звернути увагу абітурієнтам та їх батькам, – це те, що навчання майбутніх прикордонників в академії здійснюється із повним державним забезпеченням,  тобто якісне навчання, повноцінне триразове харчування, проживання у комфортабельних гуртожитках, забезпечення повним комплектом форменого одягу, висококваліфіковане медичне обслуговування здійснюється за державні кошти. Також кожному випускнику академії надається можливість пройти повний курс навчання для отримання посвідчення водія.

Після успішного завершення чотирирічного навчання всі випускники гарантовано призначаються на офіцерські посади в органах охорони кордону і розпочинають кар’єру офіцера. Лейтенанти-випускники обіймають посади старшого інспектора прикордонної служби, начальника відділення інспекторів прикордонної служби та інші. Ці «стартові» посади дають змогу отримати практичний досвід роботи на офіцерських посадах і створити передумови для подальшого службового зростання. Значна частина випускників вже через 1-2 роки отримують службове підвищення. Офіцери-прикордонники можуть пройти в академії додатковий курс навчання і бути призначеними для охорони закордонних дипломатичних установ України. По всьому світу дипломатичні установи нашої держави охороняються прикордонниками.

Будь-яка офіцерська посада в прикордонній службі передбачає достойне щомісячне грошове утримання, щорічну матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових проблем, щорічну матеріальну допомогу на оздоровлення; гарантовану щорічну відпустку терміном від 30 діб (залежно від строку служби термін відпустки поступово збільшується до 45 діб), відпустку за сімейними обставинами до 10 діб, інші види відпусток (на навчання і тощо); безкоштовне медичне обслуговування і лікування у відомчих оздоровчо-профілактичних закладах, право на оздоровлення за пільговими цінами у відомчих закладах, у т.ч. на узбережжі Чорного моря (м. Одеса); безкоштовний формений одяг; право на отримання житла або компенсацію за піднайом житла  та багато інших факторів, які забезпечують соціальний захист прикордонника.

 

Які ж спеціальності може запропонувати академія для абітурієнтів? Сьогодні навчальний заклад розширив спектр своєї діяльності, отримавши нові ліцензії Міністерства освіти і науки України на провадження освітньої діяльності. Про нові спеціальності, як і про існуючі, мова піде нижче.

 

Фото без описуОсновна спеціальність, за якою здійснюється підготовка майбутніх прикордонників, – «Безпека державного кордону». Найбільше державне замовлення традиційно саме на цю спеціальність. Основні питання, які вивчають курсанти, що обрали зазначену спеціальність - це організація та несення служби в пунктах пропуску через державний кордон, охорона протяжних ділянок державного кордону, інженерні та технічні засоби охорони кордону, вогнева підготовка, особиста безпека, іноземна мова.

Для вступу абітурієнти подають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) за визначеними предметами навчання (визначається правилами вступу на рік, ознайомитися з якими можна на сайті академії). Під час вступу обов’язково здійснюється оцінка рівня фізичної підготовки – підтягування на перекладині, біг на 100 м, біг на 3000 м. Результати сертифікатів ЗНО, оцінки рівня фізичної підготовки, а також атестату про повну середню освіту є елементами для автоматичного складання рейтингу абітурієнтів. Також обов’язковою умовою для вступу є успішне проходження абітурієнтом професійно-психологічного відбору та військово-лікарської комісії.

 

Оскільки Державна прикордонна служба України -  це правоохоронний орган спеціального призначення, в академії здійснюється підготовка фахівців за досить близькими спеціальностями – «Право» та «Правоохоронна діяльність». Основні питання, що підлягають вивченню, – це правові аспекти функціонування органів і підрозділів Державної прикордонної служби України. Майбутні юристи-прикордонники вивчають загальноприйняті для правовиків навчальні дисципліни одночасно із специфічними навчальними дисциплінами військово-прикордонного спрямування.

 

Зрозуміло, що прикордонники повинні володіти іноземними мовами.                 Справжні професіонали-знавці іноземних мов навчаються за спеціальністю «Філологія» (англійська або німецька мова). Крім основної, курсанти обов’язково вивчають і другу іноземну мову (польську, турецьку, угорську та інші) – за власним вибором. Крім загальноприйнятих у профільних вишах дисциплін філологічного спрямування курсанти вивчають універсальний військово-прикордонний блок дисциплін, що надає їм можливість, як і курсантам всіх інших спеціальностей, здобути тактичний рівень військової освіти.

 

У 2016 році започатковано підготовку фахівців за спеціальністю «Психологія». Цикл навчальних дисциплін, необхідних для висококваліфікованих психологів, поєднується із циклом військово-прикордонних дисциплін. Основні питання, які підлягають вивченню, – це робота з персоналом, з військовослужбовцями і цивільними Державної прикордонної служби. Психологів-прикордонників інколи називають «інженерами людських душ», оскільки саме ці фахівці повинні налаштувати своїх підлеглих і колег на самовіддану службу українському народу, дати слушну пораду у складній ситуації, підготувати керівникам пропозиції щодо морально-психологічного забезпечення діяльності підрозділу, взяти участь у доборі нового персоналу для відомства.

 

Фото без описуНеможливим було б функціонування прикордонної служби без сучасних технічних засобів та без фахівців, які володіють необхідними знаннями для ефективного використання новітньої техніки. Тому в академії здійснюється набір для навчання за спеціальністю «Автомобільний транспорт». Курсанти опановують питання правильної експлуатації і ремонту автомобільної та іншої техніки, якою оснащені органи охорони державного кордону. Крім традиційних для автомобілістів навчальних дисциплін курсанти академії вивчають універсальний блок військово-прикордонних дисциплін, що дає їм можливість у майбутньому виконувати обов’язки на будь-яких офіцерських посадах в органах охорони державного кордону.

 

У 2017 році вперше було здійснено набір на навчання за спеціальністю «Телекомунікації та радіотехніка». Підготовка курсантів за цією спеціальністю передбачає вивчення сучасних інформаційно-телекомунікаційних систем, сучасних засобів зв’язку, систем захисту інформації, які широко використовуються в Державній прикордонній службі України.

 

Вступити до академії можуть не лише юнаки, а й дівчата. Вимоги для них такі ж, як і для хлопців, лише під час визначення рівня фізичної підготовки вони замість підтягування на перекладині складають норматив з комплексної силової вправи, а замість бігу на 3000 м. – 1000 м. Біг на 100 м. залишається.

Таким чином, для кандидатів до вступу на навчання в Національну академію Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за будь-якою із семи перерахованих вище спеціальностей необхідно успішно пройти професійно-психологічний відбір, військово-лікарську комісію та перевірку рівня фізичної підготовки. Щодо сертифікатів ЗНО, то загальним для всіх спеціальностей є сертифікат з української мови та літератури. Перелік решти сертифікатів залежить від обраної спеціальності. Уся інформація щодо вступу оприлюднена на офіційному сайті академії www.nadpsu.edu.ua.

 

Процедура подання заяв розпочинається з 1 січня 2019 року! Звертаємо увагу, що набір курсантів до академії здійснюється не через військові комісаріати, а через Окремі регіональні центри комплектування  Державної прикордонної служби України, які розміщені в містах по всій території України. Зокрема, для жителів Сумської області доцільно звернутись до центру комплектування за адресою: м.Суми, провулок Громадянський, буд. 6, телефони: 067-540-73-53, 066-085-88-69.

Детальна інформація також розміщена на офіційному сайті академії  www.nadpsu.edu.ua.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь