ЗВІТ ГОЛОВИ ЗНОБ-НОВГОРОДСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ЗА 2018 РІК
Шановні жителі селища Зноб-Новгородське, жителі громади!
Всьому, чого ми досягли у 2018 році, ми повинні дякувати в першу чергу працю і наполегливість жителів Зноб-Новгородської громади, працівників селищної ради, комунальних служб, платників податків до селищної ради, підприємців, громадські організації та активних громадян, яким небайдужа доля нашої громади.
У своїй діяльності Зноб-Новгородська селищна рада керується Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», іншими законодавчими актами.
У 2018 році було підготовлено і проведено 12 засідань сесій селищної ради, на яких було розглянуто і прийнято 330 рішень. Депутатський корпус ради складається з 22 депутатів. Питання, які виносилися на розгляд сесій, попередньо розглядалися на постійних комісіях селищної ради. До підготовки питань постійно залучався виконком селищної ради, депутати селищної ради, керівники підвідомчих установ.
Засідання виконавчого комітету селищної ради проводяться регулярно. Крім питань, передбачених планом роботи виконкому, розглядалися також питання поточного моменту, заяви громадян.
У минулому році підготовлено та проведено 7 засідань виконкому, на яких прийнято 55 рішень з питань: присвоєння поштових адрес, встановлення тарифів, організацію громадських робіт, розглянуто поведінку батьків, які не в повній мірі доглядають за своїми малолітніми дітьми та інші питання.
Селищна рада постійно працює зі зверненнями громадян. Так, в минулому році в селищну раду звернулося 595 громадян, 5 надійшло на Урядову «гарячу» лінію, 4 - в Сумський обласний контактний центр. По всіх зверненнях спрямовані відповіді або прийняті відповідні рішення.
Основними питаннями у зверненнях громадян це питання оформлення субсидій, право власності на земельні ділянки, вирішення соціально-побутових питань.
Працівниками селищної ради проведено тисяча сімсот сімдесят дві нотаріальних дії, зареєстровано 11 нових жителів громади, 7 шлюбів, видано 84 свідоцтва про смерть.
Всього за минулий рік до селищної ради з інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій та установ надійшло 2230 документів. Ці документи взяті в роботу, по ним проводилися відповідні заходи, виносилися рішення, готувалися документи. Кожний вхідний до селищної ради документ тягне за собою відповідну роботу, необхідну для його виконання. Про виконання заходів, про які йдеться у вхідних документах, необхідно дати відповідь. Працівниками селищної ради підготовлено та направлено в інші організації понад 1200 документів.
Значною залишається і кількість виданих довідок. Всього, в 2018 році видано 4645 різного виду довідок (приблизно 18 в день).
Коротко про проекти, які вдалося реалізувати в минулому році:
У селищі Зноб-Новгородське по вулиці Заводській та провулку Службовому укладено асфальтне покриття. Вартість склала 2,4 млн. гривень.
У селах Нововасилівка та Хильчичі укладені вуличні водогони (5 км. 200 метрів). Вартість водопроводу, покладеного в с. Нововасилівка склала 514,8 грн. - гроші ДФРР, 290 тис. грн. - гроші місцевого бюджету. Вартість водопроводу в с. Хильчичі склала 112,2 тис. грн. - гроші ДФРР, а також 42,4 тис. грн. - гроші селищного бюджету.
У селищі Зноб-Новгородське на 3 млн. 450 тис. гривень проведено ремонт дитячого садка. У садку замінені водопровідна система та система опалення, система вентиляції, встановлені сучасна сантехніка, котельня, проведено заміну даху. Чому взялися за садок, тому що не можна, щоб димові труби проходили через приміщення, де знаходяться діти.
У двадцятих числах грудня з фонду соціально-економічного розвитку прийшли гроші (близько 1 млн. гривень) на будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям у селищі. Природно ніхто не взяв на себе сміливість за 3-4 дня освоїти ці гроші, тому вони повернулися назад.
Закінчено ремонт приміщення, де буде розташовуватися ЦНАП. Чекаємо найближчим часом інспекторів від Ю-ЛИД.
Закінчуються виготовлення генеральних планів сіл Голубівка, Стягайлівка, Зноб-Трубчевська, Кренидівка, Мефодівка, Очкине. Загальна сума витрачених на це коштів – 790 тис. грн.
У селі Кривоносівка і смт. Зноб-Новгородське встановлено додаткове вуличне освітлення.
Для очищення води і подальшої поставки її в школи і дитячі сади закуплено обладнання фірми «Екософт». Найближчим часом воно буде змонтовано в приміщенні магазину «Господиня» і бажаючі можуть прийти придбати очищену воду.
БЮДЖЕТ
Станом на 1 січня цього року до загального фонду бюджету Зноб-Новгородського селищної ради надійшло:
- власних надходжень 18 216 010 гривень, що на 10,5% більше ніж заплановано.
- офіційні трансферти з інших бюджетів (державний, місцевий) 23. 272 300 грн.
Загальна сума отриманих доходів загального фонду становить 41 488 240 грн.
До спеціального фонду в минулому році надійшло 3 011 296 гривень.
Загальна сума фактично отриманих доходів в минулому році становить 44 499 536 грн.
Загальна сума видатків загального фонду селищного бюджету становить 36 711 813 грн .:
- з них на захищені статті витрат 29 910 245 грн.,
- інші не захищені видатки загального фонду становить 6 811 002 грн.
Загальна сума капітальних видатків спеціального фонду становить 9 369 001 грн.
На цей рік доходи місцевого бюджету плануються в розмірі 36 503 722 грн., (на 6,5% більше попереднього), в тому числі доходи загального фонду - 35 982 542 грн., Спеціального фонду - 521 180 грн.
Витрати на поточний рік заплановані в розмірі доходів.
ОСВІТА І СПОРТ
У громаді мережа загальноосвітніх початкових установ складається з одного загальноосвітнього закладу, 5 навчально-виховних комплексів та однієї дошкільної навчальної установи, в яких навчається 417 учнів і виховується 148 дітей. Виховання і навчання дітей і учнів здійснює 108 педагогічних працівників. Крім того, працює 75 техпрацівників.
У всіх навчальних закладах проведено косметичні ремонти, на які було витрачено 100 тис. грн., з яких 56 гроші місцевого бюджету, 44 - інші джерела фінансування.
Для забезпечення якісної, сучасної і доступної середньої освіти «Нова українська школа» на оснащення кабінетів перших класів комп'ютерним та мультимедійним обладнанням, сучасними меблями, дидактичним матеріалом використані кошти освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам - 166 131 грн., з місцевого бюджету 18 460 грн., залишки освітньої субвенції - 721 267 грн.
За кошти обласного та місцевого бюджетів куплено 5 ноутбуків для Зноб-Новгородської опорної школи на суму 42 500 грн. і інтерактивна дошка з проектором для Голубівського НВК на суму 44 950 грн.
Загальна сума коштів, виділених з бюджету громади на придбання матеріалів, обладнання та виготовлення документації по галузі «Освіта» становить 1 144 278 грн.
З 2019 року харчування в школах і дитячих садках буде здійснюватися 40% - за рахунок бюджету громади, 60% - батьківські кошти. У 2018 році було 30 на 70.
Всі заплановані на 2018 рік спортивні заходи проведені. Закуплено спортінвентар для різних видів спорту, куплений більярд. Цього року хочемо більше брати участь в обласних змаганнях.
ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ
У 2018 році між селищною радою та сільськогосподарськими підприємствами укладено договори з розміром орендної плати - 12% від нормативно-грошової оцінки землі. Це відсоток є найвищим згідно діючого законодавства.
Всього договорів оренди землі на території громади укладено на загальну площу 6 683,6 га., з яких
- селищна рада (непереоформлені паї) - 3935,1 га .;
- Середино-Будська РДА - 1313,68 га .;
- Держгеокадастр (через аукціон) - 1 347, 03 га .;
- Фізичні та юридичні особи - 84,76 га. (магазини, пасовища, пошта, мобільний зв'язок).
Орендна плата за вказані земельні ділянки складає 5 млн. 538 тис. 803 гривні на рік.
У 2018 році Держгеокадастром в Сумській області проведено земельні торги на 10 земельних ділянок загальною площею 232,174 га. До бюджету надійшло 101 081 гривень.
Згідно наказу Головного Управління Держгеокадастру у Сумській області від 22.12.2018 року «Про передачу земельних ділянок державної власності в комунальну власність Зноб-Новгородського селищної ради», в комунальну власність громади передано земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 6 384,2072 га.
МЕДИЦИНА
Цей рік, як і попередній, пройшов в рамках медичної реформи. Головним завданням було і залишається збереження мережу медичних установ громади. За умовами реформи ми повинні були залишити на території громади з 11 ФАПів тільки 4. Всі інші скоротити.
Селищна рада, депутати на це не пішли і залишили ФАПи та ФП в кожному селі, де вони до цього були. Довелося скоротити в деяких ФП санітарок. Фельдшера залишаються на місці. Фінансування цих медичних установ відбуватиметься за гроші місцевого бюджету.
Фінансування Зноб-Новгородської АЗПСМ буде здійснюватися за рахунок Національної служби здоров'я.
Для того щоб це зробити селищній раді, разом зі старостами, фельдшерами, лікарями амбулаторії довелося підготувати купу документів, насилу отримати ліцензію, укласти договори з людьми, укласти договір з Національною службою здоров'я.
Крім усього цього, з місцевого бюджету виділено 97 тис. гривень на закупівлю ліків, в тому числі медикаментів першої медичної допомоги в ФАПи.
За гроші місцевого бюджету куплені сумка і апарат штучної вентиляції легенів для екстреної медичної допомоги (на загальну суму 73 тис грн.).
БЛАГОУСТРІЙ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ
Що стосується благоустрою території громади. Загальна сума витрачених на благоустрій грошей склала 1 млн. 678 705 грн. В тому числі:
- видалення старих і аварійних дерев - 53 226;
- прибирання снігу - 71 095;
- чистка колодязів, виготовлення коробів і альтанок - 97 084;
- придбано та встановлено «Єврозабор» - 120 345;
- ремонт, установка і обслуговування вуличного освітлення - 315 580;
- будівництво та ремонт водопроводів, ремонт водонапірних веж - 529 490;
- придбано фарби, матеріалів і господарських товарів - 197 705;
- ремонт і благоустрій доріг - 37 180;
- облаштування озера - 100 000;
- виготовлення сцени - 57 000;
- придбання дитячого майданчика - 100 000.
Хочу також повідомити, що чекаємо затвердження Державною регуляторною службою України наших Правил благоустрою населених пунктів. Поки вони не затверджені, будемо користуватися Типовими правилами, тому прохання якимось чином дотримуватися порядок біля своїх будинків, торгових точок.
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
На сьогоднішній день в 10 сім'ях на території громади проживає 16 дітей-сиріт та дітей, які залишилися без батьківського піклування. Також на території громади проживає в 7 сім'ях 11 дітей, які потрапили в складні життєві обставини. Ми уважно стежимо за їх умовами життя, вносимо необхідні корективи у відносини батьків до виконання своїх обов'язків.
Крім цього, у нас працює комунальний заклад «Зноб-Новгородський центр надання соціальних послуг», 15 працівників якого обслуговують 155 чоловік.
41 людині, які потребували термінового лікування або відновлення після операції, потрапили в складні життєві ситуації селищною радою виділено допомоги на загальну суму 120 тис. гривень.
КУЛЬТУРА
У культурній частині проводиться певна робота. В цьому році проводилося 140 різні культурно-масових заходи. Проводилися концерти, свята сіл, еко-фестиваль, працює 2 народних колективу, 3 дитячих колектива, аматорські колективи.
Судячи з даних бібліотечних установ, громада у нас читає, в бібліотеки за минулий рік прийшло понад 2 тисяч читачів. Не всі бібліотечні установи функціонують в належних приміщеннях, але ми над цим працюємо.
КОРОТКО ПРО ПЛАНИ НА ЦЕЙ РІК.
В першу чергу, як мені здається, необхідно зайнятися благоустроєм населених пунктів. Величезна проблема зі спилювання аварійних дерев. Зараз купуємо в КП «Зноба Благоустрій» вишку, спробуємо якось вирішити цю проблему.
Замовили у фахівців проект облагороджування парку і центру в смт. Зноб-Новгородське. Будемо працювати в цьому напрямку.
Є необхідність установки в зонах відпочинку людей альтанок, лавок.
Виділили в минулому році гроші на дитячий майданчик, в цьому встановимо.
Плануємо продовжити ремонт дитячого садка.
У планах також залучення коштів ДФРР (12 млн. грн.) на ремонт школи. Планували побудувати одну котельню на школу і лікарню, проте не виходить.
Плануємо продовжити роботи по освітленню населених пунктів громади.
Відбулася розмова з головою Сумської ОДА, отримали запевнення в підтримці закінчення ремонту дамби на Голубівському озері.
Як пріоритет - придбання медичного обладнання в АЗПСМ.
ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ГРОМАДИ!
Всі зроблені справи і плани можна було б продовжувати, але хотілося б звернути увагу, що нам не все вдалося в звітному періоді. Ті проблеми і недоліки, які нам відомі, ми їх подолаємо. Хотілося б від усіх присутніх почути про проблеми, які нам не відомі.
Я щиро вірю і твердо переконаний, що ви всі хочете бачити і наше селище і інші села громади кращими. Але кращими вони самі по собі не стануть. Такими їх можна зробити тільки спільно. І тоді, коли будемо берегти, дивитися за ними. А це можливо за однієї умови: коли кожен житель перед тим, як чогось хотіти від селищної ради, депутатів, керівників комунальних установ, запитає у себе: а що я зробив щоб в моєму селищі було затишно і комфортно? Я організував участь у прибиранні прибудинкової території, вулиці, кладовища, парку? Вийшов я на суботник, коли працівники селищної ради прибирали вулиці, наводили порядок біля чиїхось будинків, магазинів?
Прибирати за собою повинен кожен з нас, тільки тоді буде порядок і тоді буде видно любов кожного їх нас до селища, до кожного села громади. Я щиро вірю що ми патріоти своєї громади, переживаємо за неї. Тому давайте будувати її майбутнє разом.