У БОРЖНИКА ПО АЛІМЕНТАХ ЗАВЖДИ Є ВИБІР, ПРАВИЛЬНИЙ – ПІДКАЖЕ ЮСТИЦІЯ І СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ
Найперші результати роботи в межах Меморандуму, підписаному між Міністерством юстиції України та Державною службою зайнятості задля забезпечення подальшого покращення показників повернення дітям коштів, заборгованих батьками-аліментниками, вже є на Сумщині. Завдяки співробітництву працевлаштовані вже 3 боржники.
- Що робити боржнику, якщо неможливо працевлаштуватися за наявним фахом?
Державна служба зайнятості може забезпечити професійне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації з можливістю отримання навичок нового виду професії або підвищення кваліфікації за вже наявним фахом.
- Як боржник може знайти роботу?
Працевлаштуватись самостійно або звернутись до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні. Отримати інформацію про наявні вакансії можна на офіційному веб-сайті Державної служби зайнятості України за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/user-Search/vacancy, в центрі зайнятості або у державного виконавця.
- Що необхідно зробити боржнику у разі працевлаштування?
Негайно повідомити державного (приватного) виконавця, на виконанні у якого перебуває рішення про стягнення аліментів про місце роботи.
До речі, на Сумщині в рамках меморандуму боржники, котрі мали майнові зобов’язання за рішенням судів, але не мали ні роботи, ні житла, ні майна, щоб виконати свій обов’язок перед дітьми та сплатити заборгованість по аліментах, працевлаштовані за місцем проживання: один з них в Тростянці, інші – в Білопіллі. Наразі ці батьки-аліментники працюють, утримуючи себе та відраховуючи належні дітям кошти.
Варто зазначити, що у разі небажання горе-батьками сплачувати аліменти добровільно, до таких громадян застосовуються певні стягнення, в тому числі адміністративна відповідальність – призначається покарання у вигляді суспільно корисних робіт. У цьому випадку усі зароблені боржником кошти відраховуються на користь дитини.
Тож, вибір за боржником – офіційне працевлаштування чи суспільно корисні роботи.