-
-

24 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ

Дата: 22.03.2019 07:48
Кількість переглядів: 677

Туберкульоз продовжує залишатися серйозною проблемою та викликом для громадського здоров’я в усьому світі.

Україна входить до п’ятірки країн світу з найвищим тягарем мультирезистентного туберкульозу.

Дата проведення Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз вибрана не випадково, саме 24 березня 1882 Роберт Кох зумів виділити бактерію, що викликає туберкульоз.

Необхідно пам’ятати про те, що хворий на активний туберкульоз несе загрозу зараження цією недугою, і дуже важливо при будь-яких ознаках туберкульозу звертатися до лікаря і вимагати цього від інших.

Туберкульоз може маскуватися під різні хвороби. Однак є декотрі ознаки (симптоми), які дозволяють запідозрити туберкульоз. До них відносяться:

1.Постійна невмотивована слабкість.
2.Підвищена втомлюваність.
3.Погіршення або відсутність апетиту.
4.Втрата ваги.
5.Тривала лихоманка (частіше з невисокими показниками температури тіла - 37,0-37,5С).
6.Пітливість (переважно вночі).
7.Тривалий кашель (протягом 3-х тижнів і більше, з відходженням харкотиння чи без нього).
8.Задишка.
9.Кровохаркання.

Увага!!!Будьте пильними, помітивши будь-яку з цих ознак! Не затримуйте час звернення за медичною допомогою, бо чим раніше виявлений туберкульоз, тим ефективніше лікування!

Основний метод виявлення туберкульозу у дітей - це щорічне проведення проби Манту (туберкулінодіагностика).

Підліткам, крім проби Манту, з 15 років з метою раннього виявлення туберкульозу проводиться флюорографічне обстеження органів грудної клітки.

При наявності кашлю з відходженням харкотиння, необхідно тричі здати його в лабораторію лікарні за місцем проживання або в тубдиспансер з метою дослідження на наявність мікобактерій туберкульозу. Крім того, харкотиння обстежують у всіх осіб, які кашляють три тижні і більше.

За призначенням лікаря всім хворим з підозрою на туберкульоз робиться рентгенообстеження (рентгенографія) органів грудної клітини.

Як вберегтися від туберкульозу:

1. Турбуватися про своє здоров’я – правильно харчуватися, займатися фізкультурою, спортом, загартовуватися, дотримуватися особистої гігієни, бувати на свіжому повітрі, своєчасно звертатися до лікаря при виявленні симптомів будь-якого захворювання.
2. Категорично уникати можливості залучення до шкідливих звичок (паління, вживання або вдихання токсичних речовин та ін.)!
3. Щорічно обстежуватися на туберкульоз шляхом проведення проби Манту (в школі або в поліклініці за місцем проживання). Підліткам додатково проводиться флюорографічне обстеження.
4. Не відмовлятися в зазначених випадках від щеплення проти туберкульозу (БЦЖ).
5. Негайно звертатися до лікаря при виявленні симптомів, схожих на туберкульоз, або в разі контакту з хворим на туберкульоз.

П’ять факторів, про які необхідно знати:

1. Туберкульоз - інфекційне захворювання, на яке хворіють незалежно від статі, віку, національної приналежності, стану та соціального положення.
2. Збудник захворювання – мікобактерія туберкульозу (паличка Коха) - надзвичайно стійкий, потрапляючи в навколишнє середовище, залишається небезпечним до 12 місяців.
3. Зараження найчастіше відбувається під час спілкування з людиною, яка має відкриту форму захворювання і при вживанні продуктів від хворої на туберкульоз худоби.
4. Зараження може відбутися також через предмети вжитку, посуд та постіль.
5. Захворювання розвивається, коли у людини знижений імунітет, внаслідок стресу, депресії, хронічних захворювань, травм, поганих матеріальних умов.

Пам’ятайте: Ваше життя – у Ваших руках. Туберкульоз – це загроза Вашому життю. Будьте уважні до свого здоров’я і здоров’я Ваших дітей.
Своєчасно звертайтесь до лікаря.
Пам’ятайте! Легше попередити туберкульоз, ніж лікувати його.
Пам’ятайте! Туберкульоз виліковний!

Бережіть своє здоров’я. Оберіть повноцінне життя!

 

 

Сімейний лікар КНП "Зноб-Новгородська АЗПСМ" Алла Шкрьоба

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь