АВІАЦІЙНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ОТРУТОХІМІКАТІВ.
Ми продовжуємо інформувати жителів ОТГ і керівників агропідприємств щодо отрутохімікатів, які аграрії застосовують для вирощування і догляду за сільськогосподарськими культурами.
Авіаційне застосування отрутохімікатів:
ДСП №382-96
5.2. Заказчик авиационно-химических работ за три дня до начала авиационных обработок обязан осуществить такие предупредительные мероприятия:
а) оповестить население данной местности (по радио, телевидению, в рессе) о месте, сроках и времени проведения авиационных обработок пестицидами и агрохимикатами; о запрете ближе 1 км от места авиаобработок производить другие сельскохозяйственные работы, выпасать скот о необходимости вывоза пасек к другому месту медосбора, на расстояние более 5 км от места проведения авиационных обработок на период до 5 дней;
б) установить специальные предупредительные знакибезопасности, с указанием конечного срока ожидания, на расстоянии 300 м от обрабатываемых площадей, а также на дорогах, которые проходят через эти поля и на дорогах, ведущих к сельскохозяйственному аэродрому (вертодрому);
5.16. Авиационно-химические работы в сельском хозяйстве по применению пестицидов должны выполняться на рабочей высоте не более 3 м над объектом обработки и проводиться, как правило, в утренние и вечерние часы суток, при отсутствии воздушных потоков, скорости ветра, не превышающей 3 м/сек (мелкокапельное опрыскивание) и 4 м/сек (крупнокапельное опрыскивание) и
температуре воздуха, что не превышает +22 С град. При увеличении высоты обработки сельскохозяйственных культур в два и более раза соответственно должны увеличиваться санитарно-защитные зоны.
5.24. Применение пестицидов авиационным методом не должно сопровождаться загрязнением атмосферного воздуха близлежащих населенных пунктов.
5.26. Запрещается проведение авиационных обработок сельскохозяйственных культур, лесных и других угодий, которые расположены ближе 1 км от населенных пунктов.
При застосуванні пестицидів за допомогою авіації необхідно суворо витримувати визначені ДСП 382-96 санітарно-захисні зони від ділянок авіахімічних обробок до інших об'єктів (населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, джерел водопостачання, тощо).
Україна гарантує своїм громадянам реалізацію екологічних прав, наданих їм законодавством.
Місцеві ради, органи державної влади в галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів зобов'язані подавати всебічну допомогу громадянам у здійсненні природоохоронної діяльності, враховувати їх пропозиції щодо поліпшення стану навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, залучати громадян до участі у вирішенні питань охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів.
Отрутохімікати, за дослідженням ВОЗ , які застосовують аграрії ,за дотримання ними діючих правил використання, завдають мінімальної шкоди навколишньому природному середовищу, включно з людиною, а якщо поширене їх застосування без дотримання прописаних норм законів і правил, то дія на людей пестицидів порівнюється до хімічної зброї масового знищення. Хімічні речовини, які використовуються для боротьби з небажаними рослинами, комахами і гризунами – гербіциди, інсектициди та їх похідні, потрапляючи в оточуюче середовище, завдяки токсичності згубно впливають на всі екосистеми. Призводять до загибелі рослин, тварин і людей, викликають різні мутації живих організмів, різко скорочуючи тривалість і якість життя.
Яким буде природне середовище і що буде з людьми найближчими роками, якщо і надалі в селах громади будуть безконтрольно, всупереч законів і правил застосовуватися отрутохімікати? Контроль та дотриманням санітарних і екологічних норм в нашому рідному краї - спільний обов’язок кожного жителя громади перед майбутнім поколінням!