Міжнародний стандарт IBAN
Починаючи з 01 жовтня 2019 року змінюють реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів, відкритих відповідно до вимог стандарту ІВАN.
Нагадаємо: в Україні IBAN означає заміну комбінацій із коду МФО банку + номер розрахункового рахунка на міжнародний формат рахунка, який матиме 29 символів (літери та цифри). При цьому пам’ятаймо, що тепер МФО Казначейства України 899998 (банк отримувача) та 14-значний номер бюджетного рахунку перенесуть у рахунок IBAN.
Зверніть увагу! Із 01.11.2019 у реквізиті розрахункового документа «Рахунок» треба зазначати номер рахунка платника/отримувача тільки за стандартом IBAN. Це ж стосуватиметься бюджетних рахунків.
Із 01.10.2019 до 31.10.2019 діятиме перехідний період, а з 01.11.2019 діятимуть рахунки з реквізитами за стандартом IBAN. На цьому наголосили у Казначействі.
5 серпня в Україні запрацював новий стандарт банківських рахунків IBAN
Згідно з поясненням НБУ, з 5 серпня 2019 року нові рахунки клієнтам українські банки відкриватимуть вже відповідно до вимог стандарту IBAN.
IBAN (англ. International Bank Account Number) – це міжнародний формат коду банківського рахунку кожного клієнта, що відповідає вимогам ISO 13616 та використовується для здійснення міжнародних банківських переказів. Зараз такий код використовується більше, ніж в 60 країнах світу.
Кожна країна встановлює свій стандарт номеру IBAN, звично він передбачає 29 літер та цифр. Зараз в Україні діє вимога про 14-значний рахунок.
У період з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року клієнти банків у документах на переказ коштів можуть заповнювати реквізити “Код банку” та “Рахунок” у будь-яких варіаціях, тобто паралельно працюватимуть обидва стандарти.
А вже з 1 листопада IBAN-стандарт стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах.
Ніяких додаткових дій користувачам українських банків при цьому здійснювати не потрібно.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)