Як приватизувати землю під житловим будинком

Дата: 30.11.2020 11:28

Якщо у Вас на неприватизованій земельній ділянці стоїть житловий будинок, на який зареєстровано право власності, Ви можете пройти «спрощену» процедуру приватизації земельної ділянки за такою схемою:

Звернутись в землевпорядну організацію з сертифікованим інженером-землевпорядником.

Далі на земельну ділянку виїжджає інженер-геодезист, який проводить геодезичну зйомку території ділянки, будівель і споруд, що на ній розміщуються.

За результатами геодезичних робіт буде сформовано план Вашої земельної ділянки на основі якого будуть проводитись подальші роботи.

Складання технічної документації із землеустрою, в якій буде міститись опис ділянки, текстові та графічні матеріали і документи, що стосуються будівель, споруд та самої ділянки.

Документація із землеустрою підписується і посвідчується печаттю сертифікованого інженера-землевпорядника.

На основі цієї документації та координат межі земельної ділянки відомості про Вашу ділянку будуть вноситись до Державного земельного кадастру.

Документація подається на перевірку до відповідного органу по земельним ресурсам та реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі (присвоєння кадастрового номеру), в результаті чого буде підготовлено витяги з Державного земельного кадастру із зазначенням кадастрового номеру Вашої ділянки.

Присвоївши кадастровий номер земельній ділянці, документи можна подавати до місцевої ради для прийняття рішення на сесії про передачу Вам у власність земельної ділянки.

Рішення сесії місцевої ради про передачу у власність земельної ділянки є підставою для реєстрації права власності на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Реєстрацію права власності можливо провести в будь-якому центрі надання адміністративних послуг або через нотаріуса.

По результату, Ви отримаєте виписку з Державного реєстру речових прав про реєстрацію права власності на земельну ділянку.

Таким способом можна оформити земельну площею до:

0,1 га (10 соток) у місті;

0,15 га (15 соток) у селищі міського типу;

0,25 га (25 соток) у селі.

Якщо ж Ви користуєтесь ділянкою, площа якої більше, за вищевказану, то оформити залишок можна на основі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:
Середино-Будське бюро правової допомоги –
41000, м. Середина-Буда, вул. Троїцька, 2. тел. (05451) 7-10-62
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців