-
-

Алгоритм дій для стягнення аліментів

Дата: 19.01.2021 09:26
Кількість переглядів: 959

Фото без опису

Якщо інший із батьків не бажає утримувати дитину у добровільному порядку, доводиться стягувати аліменти - у примусовому. Тож наводимо чіткий алгоритм дій як стягнути аліменти у примусовому порядку.

По-перше, потрібно буде підготувати позовну заяву або заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів до суду. Наразі в мережі інтернет існує безліч зразків, і позовну заяву можна спробувати підготувати самостійно. Але звісно, можно звернутись і за професійною допомогою юриста. Як зручніше.

Наступне. Потрібно буде подати позовну заяву або заяву про видачу судового наказу з додатками до місцевого суду за зареєстрованим місцем проживання.

Окремо зазначаємо, що відповідно до ЗУ "Про судовий збір", позивачі - у справах про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів - звільняються від сплати судового збору.

Наступний крок - це отримання рішення суду та виконавчого листа або судового наказу.

Та відповідно вже само звернення із виконавчим листом або судовим наказом до державної виконавчої служби за місцем реєстрації боржника для примусового виконання рішення суду. У заяві обов'язково вкажіть всю відому Вам інформацію про боржника та реквізити банківського рахунка, на який слід перераховувати кошти.

Окремо слід зазначити, виконавчий документ про стягнення аліментів разом із заявою може бути самостійно поданий стягувачем, за місцем виплати боржникові заробітної плати, пенсії або стипендії задля утримання із неї заборгованості.

За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:
Середино-Будське бюро правової допомоги –
41000, м. Середина-Буда, вул. Троїцька, 2. тел. (05451) 7-10-62
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь