-
-

МОЛОДЬ НА СЕЛІ МАЄ ЖИТИ У ВЛАСНИХ ДОМІВКАХ, - ВАСИЛЬ ХОМА

Дата: 09.02.2021 08:26
Кількість переглядів: 504

Голова Сумської облдержадміністрації своїм розпорядженням схвалив проєкт Обласної програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2021- 2022 роки. Переважне право на отримання кредиту на будівництво мають педагогічні працівники сільських (селищних) навчальних закладів та медичні працівники сільських (селищних) закладів охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу; голови (члени) фермерських господарств

Метою програми «Власний дім» є стимулювання розвитку сільських територій, сприяння зростанню спроможності та розвитку сільських, селищних, міських рад області шляхом підвищення стандартів життя, привабливості проживання в сільській місцевості, збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва на селі.

Кредити за програмою надаються індивідуальним сільським забудовникам для фінансування: будівництва, добудови, реконструкції, капітального ремонту, підключення до інженерних мереж житлових будинків у сільській місцевості.

Для фінансування програми необхідні кошти в сумі 50 млн гривень, у тому числі за рахунок державного бюджету – 10 млн гривень, місцевих бюджетів – 40 млн гривень, з яких за рахунок обласного бюджету – 2,4 млн гривень, за рахунок інших місцевих бюджетів – 37,6 млн гривень.

Згідно з проєктом програми, кредит індивідуальному забудовнику надається на строк до 20 років, але не більш як до досягнення позичальником пенсійного віку, а молодим сім’ям (подружжя, у якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) або неповним сім’ям (мати (батько) віком до 35 років) – до 30 років, з внесенням за користування ним плати (відсотків за кредитом) у розмірі 3 % річних, а також плати за надання послуг з супроводження кредитного договору у щомісячному розмірі 0,25 % від розміру кредиту, передбаченого кредитним договором.

Позичальник, який має трьох і більше неповнолітніх дітей (у тому числі усиновлених та/або таких, що перебувають під його опікою/піклуванням), звільняється від сплати відсотків за користування кредитом протягом всього строку дії кредитного договору, починаючи з дати подання копії підтвердних документів до моменту, коли менше ніж троє дітей такого позичальника є неповнолітніми.

Переважне право на отримання кредиту мають педагогічні працівники сільських (селищних) навчальних закладів та медичні працівники сільських (селищних) закладів охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу; голови (члени) фермерських господарств, які на момент подання заяви та пакету документів до Фонду мають вік до 35 років; внутрішньо переміщені особи тощо.

Ця програма є основою для розроблення та затвердження місцевих програм підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на рівні сільських, селищних, міських рад.

Довідково. За минулі роки реалізації цієї програми на Сумщині побудовано та реконструйовано 1033 будинків садибного типу загальною площею 103,6 тис. кв. метрів, придбано та відремонтовано 497 будинків садибного типу загальною площею 32,9 тис. кв. метрів, газифіковано 4437 садиб. Побудовано інженерних мереж загального користування: 186,5 кілометрів вуличних газопроводів, 15,5 кілометрів водопостачання та водовідведення.

За матеріалами: http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/23676-molod-na-seli-maye-zhyty-u-vlasnykh-domivkakh-vasyl-khoma.html

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь