ЦНАП Зноб-Новгородської селищної ради надає інформацію щодо ВПО (внутрішньопереміщених осіб)

Дата: 30.03.2022 15:24

ЦНАП Зноб-Новгородської селищної ради надає інформацію щодо ВПО (внутрішньо переміщених осіб)

Грошова допомога переселенцям всередині України: хто може отримати, як, скільки, до якого числа варто подати документи
Скільки отримають переселенці від держави?

Отже, як допомога переселенцям встановлені такі виплати:

3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю;

2000 гривень на кожну іншу особу.

Ці кошти можуть отримати:

На отримання довідки мають право особи, які після введення воєнного стану 24.02.2022 перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці (або в межах регіону), на якій проводяться бойові дії (відповідно до розпорядження Кабміну №204-р від 6 березня 2022 року), зокрема:
Волинська область
Дніпропетровська область
Донецька область
Житомирська область
Луганська область
Миколаївська область
Одеська область
Сумська область
Харківська область
Херсонська область
Чернігівська область

?ВПО, які станом на 1 березня 2022 року отримали щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання відповідно до постанови Кабміну №505 від 1 жовтня 2014 року

ВАЖЛИВО! За загальним правилом, місце проживання заявника має бути зареєстроване/задеклароване в одному з цих регіонів.

- якщо задеклароване/зареєстроване місце проживання заявника розташоване поза межами території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії, особа може бути взята на облік як ВПО у разі якщо:
перебувають на обліку як платники ЄСВ на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії;
сплатили або за яких сплачено роботодавцем ЄСВ за IV квартал 2021 р. або за 2021 рік на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії
Місце сплати ЄСВ підтверджується через ПФУ.

Як стати на облік ВПО та подати заяву на виплати?

Отже, щоб стати на облік ВПО, треба:
Подати заяву. Це можна зробити у органах соціального захисту населення, в уповноваженої особи громади, у ЦНАПі або ж у додатку "Дія" (в "Дії" ця функція буде доступна орієнтовно з кінця березня).
Отримати довідку про взяття на облік ВПО там, де подали заяву.

Які документи подаються разом із заявою?

Для отримання довідки переселенця разом із заявою необхідно подати один з документів, що засвідчує особу та підтверджує громадянство України:
  паспорт громадянина України ;
  свідоцтво про народження дитини (для неповнолітніх);
  студентський квиток; довідка з місця навчання; інший документ, що посвідчує особу та підтверджує спеціальний статус заявника.

Якщо в документі є відмітка про реєстрацію місця проживання на тимчасово окупованій території України або в районі проведення АТО, довідка переселенця або відмова у видачі довідки (із зазначенням причин та підписана керівником уповноваженого органу) видається заявнику в день подачі заяви.

Якщо в документі немає відмітки про реєстрацію місця проживання на тимчасово окупованій території України або в районі проведення АТО, заявник надає докази, що підтверджують факт проживання на цій території.
Такими доказами можуть бути:
• військовий квиток з відомостями про проходження військової служби;
• трудова книжка з записами про трудову діяльність;
• документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно;
• рішення державної адміністрації, виконавчого органу міської чи районної ради про влаштування дитини до дитячого закладу, в прийомну сім'ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування;
• медичні документи;
• фотографії;
• відеозаписи;
• інші документи.
      Якщо заява про взяття на облік подається законним представником заявника, додатково подаються:
  документ, що засвідчує особу законного представника;
  документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (родинні стосунки між дитиною і заявником). Батьки / усиновителі такий документ не подають.
  свідоцтво про народження дитини, якщо оформляється дитина.
Також варто подати заяву на отримання допомоги:
Подати заяву. Це можна зробити у органах соціального захисту населення, в уповноваженої особи громади, у ЦНАПі або ж у додатку "Дія" (в "Дії" та нашому ЦНАП ця функція буде доступна орієнтовно з початку квітня).
Отримати виплату на власний рахунок, вказаний у цій заяві.
Куди і з якою періодичністю виплачується грошова допомога ВПО?
Виплати перераховуються на банківський рахунок за стандартом IBAN, вказаний у заяві про надання допомоги. Виплачуються гроші:
?Щомісячно з місяця звернення, поки діє воєнний стан, та плюс 1 місяць після припинення чи скасування воєнного стану.
Тим, хто звернеться за виплатами до 14 квітня, допомога буде виплачена і за березень.
?Гроші сплатять за повний місяць, незалежно від дати звернення за наданням допомоги та дати припинення чи скасування воєнного стану.
?Ця допомога не включається до сукупного доходу сім'ї при наданні інших видів соціальної допомоги.
?Вказані виплати не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (ПДФО).
          У разі зміни місця проживання заявник звертається за видачею довідки до уповноваженого органу за місцем фактичного проживання/перебування, а раніше видана йому довідка вилучається.
         Водночас, заявник має право подати до уповноваженого органу повідомлення про зміну фактичного місця проживання/перебування через Портал Дія.