Що до підвищення рівня пожежної безпеки в житловому секторі

Дата: 13.02.2023 15:47

Фото без опису

За період з 01 січня 2023 року по 02 лютого 2023 року на території громади виникло 5 пожеж. Під час останньої пожежі, яка виникла 01.02.2023 у житловому будинку с. Стягайлівка, загинуло 2 людини.

З метою забезпечення захисту населення, навколишнього природного середовища від пожеж та збереження здоров’я людей адміністрація селищної ради просить дотримуватись правил пожежної безпеки та поводження під час пожежі.

Основні правила пожежної безпеки:

• не залишайте без нагляду увімкнені в електромережу прилади;
  • не залишайте в будинку легкозаймисті предмети;
  • не використовуйте електронагрівальні прилади без вогнетривких підставок;
  • не перенавантажуйте електромережу;
  • не накривайте електролампи легкозаймистими матеріалами;
  • електрообігрівальні прилади тримайте подалі від легкозаймистих матеріалів;
  • замініть оголені та старі електричні дроти;
  • не використовуйте саморобні електронагрівальні прилади;

Якщо ви маєте пічне та газове опалення:

• перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання;
  • біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 на 0,7 м;
  • усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
  • попіл та шлаки, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

Під час використання пічного та газового опалення не допускається:

• залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними дітям;
  • користуватися печами, які мають тріщини;
  • розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
  • сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
  • застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;
  • здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;
  • зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;
  • не закривати вентиляційні решітки і не заклеювати кватирки в приміщенні, де встановлені газові прилади;
  • перед запалюванням газового приладу слід відкрити вікно чи кватирку і перевірити провітрювач, який встановлений у пластиковій рамі (повинен бути відкритим та допускати повітря у приміщення), опісля — перевірити наявність тяги у вентиляційному димовому каналі і лише після цього запалювати газовий прилад.

Правила поводження під час пожежі:

• Не панікуйте. Візьміть себе в руки та дійте послідовно.
  • При перших ознаках пожежі одразу ж викликайте пожежну охорону за номером 101. Назвіть точну адресу об’єкта, вкажіть кількість поверхів будинку, місце виникнення пожежі, наявність і кількість людей, а також повідомте своє прізвище.
  • Якщо пожежа немасштабна, спробуйте вжити (за можливості) заходів щодо евакуації людей, а також спробуйте загасити полум'я за допомогою первинних засобів пожежогасіння, а саме вогнегасником або за допомогою підручних засобів. Накрийте товстою ковдрою, засипте піском або залийте водою осередок пожежі. Але ніколи не гасіть водою палаючу проводку і прилади, підключені до електромережі. Це надзвичайно небезпечно.
  • Якщо пожежа поширилася на все приміщення, тоді його потрібно швидко залишити. Найкраще зробити це через двері, але якщо двері замкнені, тоді пробуйте покликати на допомогу людей.
  • Постарайтеся вивести з будівлі всіх людей або хоча б попередити їх про пожежу. Нізащо не ризикуйте собою через цінні речі та інше майно.
  • Не біжіть навмання. Перед тим, як відчинити зачинені двері в будівлі, що горить, доторкніться до неї зворотною стороною долоні. Якщо відчуєте рукою тепло, не відчиняйте двері – за ними вогонь.
  • При пожежі використовуйте найпростіші засоби захисту органів дихання від чадного газу: потрібно змочити водою одяг або ватно-марлеві пов'язки і прикрити ними ніс і рот.

Якщо полум'я відріже шлях до виходу:

• Підіть в найбільш віддалену від вогню кімнату, щільно зачиніть за собою всі двері. Відчиніть вікно (не робіть цього, якщо в кімнаті вже щось горить) або вийдіть на балкон і постарайтеся привернути увагу людей криками про допомогу.
  • При можливості затуліть щілини між підлогою і дверима мокрою тканиною, вимкніть електроенергію і перекрийте газ.
  • Якщо приміщення заповниться димом, дихайте через вологу тканину. Перевірте, чи щільно зачинені двері, і висуньтеся у відчинене вікно. Якщо немає змоги, то тримайтеся якомога ближче до підлоги, адже шкідливі продукти горіння скупчуються на рівні нашого зросту і вище.
  • Під час пожежі спускайтеся тільки сходами.