Про попередження інфекційних хвороб, які передаються гризунами
З настанням осені у хатах, коморах і навіть багатоповерхівках – нашестя мишей. Разом з цим нахабні нориці заполонили бліндажі та окопи, лізуть на столи, в спальники, звивають гнізда в одежі та особистих речах.
Проблема з гризунами не обмежується шкодою, якої вони завдають продуктам, амуніції та обладнанню. Миші є переносниками понад тридцяти різних видів збудників хвороб, зокрема туляремію, ієрсиніозу, чуми, мишачого тифу, лептоспірозу та інше. Гризуни є прокормлювачами кліщів або бліх, які своєю чергою можуть бути переносниками бактеріальних інфекційних хвороб. Ось чому боротьба з мишами є однією з найактуальніших тем в профілактиці інфекційних захворювань.
Сприяє цьому непроведення заходів знищення мишей, що проводилися до повномасштабної війни, як на полях так і об'єктах соціальної побутової сфери ( об'єктах громадського харчування, кафе, магазинах, в школах, тощо).
Важливо діяти швидко і компетентно, проводячи заходи по недопущенню проникнення гризунів у об'єкти харчового призначення, овочесховище, комори, побутові і житлові приміщення та знищення гризунів на всіх об'єктах, що базуються на території громад.
Відповідно до статті 13 пункту 2 закону України від 06.09.2022 р. номер 2573-ІХ «Про систему громадського здоров'я» органи місцевого самоврядування забезпечують проведення медико-санітарних заходів на територіях населених пунктів, здійснюють діяльність, спрямовану на запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб.
За консультацією звертайтеся до відділення дезінфектології (тел. 0542- 65-03-87) або територіальних відділів ДУ “Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України”.