Бібліотечні заходи до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту.

Дата: 27.01.2024 12:27

Фото без опису✍️"Людство, на хвилину зупинися.

У минуле спомин простели.

Над святою пам’яттю схилися

Тих, хто безневинно полягли.

То не небо зоряне над нами,

Не вогнів далеких білий жар, –

То у вічність світиться серцями

Бабин Яр, Бабин Яр..."

Костянтин Дяченко

🙏27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

У цей день Україна разом зі всією світовою спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту ‒ однієї з найстрашніших та найжорстокіших сторінок історії людства ХХ сторіччя.

📃Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту було запроваджено рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року.

🗓️Пам’ятна дата відзначається щорічно 27 січня – саме цього дня 1945 року під час Другої світової війни визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей.

📖Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

Фото без опису📚З метою вшанування світлої пам’яті мільйонів безневинно убитих людей різних національностей, в бібліотеках КЗ "Зноб-Новгородський ЦКП" були проведені тематичні заходи, де читачі мали можливість ознайомитися з книжковими виставками, переглянути підготовлену літературу та поспілкуватися на цю тему.

🕯️Пам’ятаймо минуле та шануймо пам’ять усіх жертв Голокосту!