Відстрочка у зв'язку з навчанням.

Дата: 05.02.2024 09:25

Фото без опису🔸Українці, які навчаються у коледжах, вищих навчальних закладах на денній формі навчання (на стаціонарі), мають право на відстрочку від мобілізації.

▪️Про це йдеться у статті 23 Закону (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text) України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Зокрема там вказується на те, що здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

🔸Іншими слова, студенти очної форми, дуальної, наукові співробітники мають право на відстрочку протягом часу, коли вони перебувають у відповідному статусі. Зазвичай, це до моменту отримання диплому, або раніше — у зв’язку з відрахуванням, виключенням тощо. Тобто, поки студента не відрахують, нема наказу про це, то діє право на відстрочку. А коли рішення (про відрахування) набере чинність, то особа перестає бути студентом та втрачає право на відстрочку.

▪️Після вступу, ЗВО видає довідку про навчання того чи іншого студента. Студент повинен повідомити ТЦК що у нього є право на відстрочку.

⚠️Увага! На ЗВО не покладений обов’язок повідомляти ТЦК про студента, який вчиться.

▪️Які документи потрібні студентам для відвідання ТЦК та СП:
➖паспорт
➖військовий квиток
➖студентський квиток
➖довідка про зарахування до числа студентів денної форми навчання

📸Служба зв'язків з громадськістью Сумського ОТЦК та СП