ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПИСЬМЕННИКА
📖Впевнені ви знайомі з творчістю Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Григорія Сковороди, Василя Стуса, Володимира Винниченка, Івана Карпенко-Карого, Михайла Коцюбинського, Павла Тичини, Олександра Довженка, Майка Йогансена, Пантелеймона Куліша, Марка Вовчка, Івана Нечуя-Левицького, Миколи Хвильового, Василя Симоненка, Івана Котляревського, Панаса Мирного, Ольги Кобилянської, Остапа Вишні, Максима Рильського, Олександра Олеся, Василя Стефаника, Миколи Вороного, Івана Багряного, Олеся Гончара, Григора та Григорія Тютюнників, Володимира Сосюри, Миколи Куліша та Юрія Яновського.
Також впевнені, що ви читали твори Ліни Костенко, Дмитра Павличка, Всеволода Нестайка, Сергія Жадана, Івана Драча, Оксани Забужко, Володимира Рутківського, Ігоря Калинця, Леся Подерв’янського, Василя Голобородька, Юрія Андруховича, Емми Андієвської, Юрія Винничука, Івана Дзюби, Євгенії Кузнецової, Івана Малковича, Максима Кідрука, Павла Загребельного, Валерія Шевчука та Артема Чеха.
📃Якщо ж є в цьому списку якісь невідомі для вас імена, то радимо з них сьогодні й розпочати. А точніше дізнатись більше та познайомитись з творчою спадщиною цих письменників у Всесвітній день письменника доволі логічно та корисно.
📝Так, цей список неповний, бо українських письменників багато. Лише у 2020 році українська Вікіпедія налічувала 5 тис. 403 статті про українських письменників. З них українські письменники-сучасники (живі або ті, які померли у 21-му столітті) – 3 тис. 259 статті. Думаємо що наразі таких статей уже більше 6 тисяч.
📕Тож скільки насправді існує українських письменників?
Напевно їх не перелічити, як і не перелічити всі зорі цього всесвіту.
Але їх величезна кількість не повина нас відштовхувати та лякати, вона має нас захоплювати, мотивувати, радувати та спонкати читати більше і більше.
Впевнені, що найкращим дарунком для кожного майстра слова, що пише зараз, є читання його творів. Завітайте до книгарні чи бібліотеки, візьміть книгу у друга чи просто погляньте, що є цікавого ви купили, але ще не читали.
📖Відкрийте книгу, почитайте, та подумки подякуйте автору за працю.
Це і буде свято. Свято для вас двох - письменника та читача.
Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти