Чи знаєте ви, що психічний розлад порушує роботу травної системи, а проблеми з кишківником можуть провокувати чи посилювати психічні розлади?

Дата: 11.05.2024 09:51

➡️Що з цим вдіяти? 🤔

У нашому кишківнику є додаткова, незалежна від головного і спинного мозку нервова система. Її ще називають ентеральною нервовою системою (ЕНС) чи навіть “другим мозком” 🧠

ЕНС не здатна думати, але вона активно взаємодіє з центральною нервовою системою  і може впливати на когнітивні функції, настрій і наш стан загалом.
Поруч з ентеральною нервовою системою, в товстому кишківнику, є ще одна “автономія” – кишкова мікробіота. Це тисячі видів бактерій, які живуть у  кишківнику і дають нам деякі вітаміни, жирні кислоти та стримують розвиток шкідливих мікроорганізмів.

При нормальній  мікробіоті значно менше мають шансів розвинутися алергії, автоімунні хвороби, цукровий діабет, ожиріння та депресивні й тривожні розлади. Якщо мікробіота не в порядку, ризик розвитку таких розладів та захворювань суттєво зростає.

Щоб поліпшити стан мікрофлори, харчуйтеся  збалансовано, повноцінно спіть, відмовтеся  від алкоголю. І жодного самолікування антибіотиками! 💊

Більше детально читайте на сайті за посиланням: http://surl.li/tpakq

➡️ Центр громадського здоров’я України