☀️ ЗАХИСТІТЬ СВОЇ РОДИМКИ ВІД СОНЦЯ: ПОРАДИ ДЛЯ БЕЗПЕЧНОГО ЛІТА

Дата: 25.06.2024 18:04

📌 Літо – це пора року, коли люди проводять багато часу на сонці, насолоджуючись теплом та свіжим повітрям. Проте, важливо пам'ятати, що надмірне перебування на сонці може бути шкідливим для здоров'я, особливо для людей з родимками.

Родимки – це доброякісні скупчення меланоцитів, клітин, які виробляють пігмент меланін. Більшість родимок нешкідливі, але деякі з них можуть перерости в меланому, найнебезпечніший вид раку шкіри.

Люди з родимками мають підвищений ризик розвитку меланоми, тому для них дуже важливо вживати заходів для захисту від сонця.  Кілька порад від лікаря Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ігоря Литвиновського допоможуть вам зберегти здоров'я шкіри та родимок цього літа:

👨‍⚕️«Меланома – це одне з найагресивніших онкозахворювань. Воно виникає з нешкідливого, на перший погляд, шкірного новоутворення (просторічне – родимка, медичне – невус). За даними Національного реєстру, щорічно в Україні реєструється близько 3000 нових випадків меланоми. І ці цифри з кожним роком зростають. Смертність від меланоми серед усіх злоякісних пухлин шкіри є найвищою. Це захворювання здатне привести людину до смерті всього за кілька місяців.

Згідно зі статистикою, якщо меланома виявлена на III із V можливих стадій, то шанси на сприятливий успіх мають лише 10% пацієнтів. Тоді як при своєчасній діагностиці (на I-II стадіях) вона ефективно лікується у 98 випадках із 100»,- зазначає Ігор Литвиновський.

🔹Обмежуйте час, проведений на сонці: Найкраще уникати прямого сонячного проміння з 10:00 до 16:00, коли сонце найактивніше. Якщо вам все ж таки потрібно бути на вулиці в цей час, намагайтеся знаходитися в тіні.
🔹 Носіть захисний одяг: Одягайте сорочки з довгими рукавами, штани та капелюхи з широкими полями, щоб максимально закрити шкіру.
🔹 Використовуйте сонцезахисний крем: Вибирайте сонцезахисний крем з широким спектром дії з SPF не менше 30. Наносьте його рясно на всі відкриті ділянки шкіри за 20 хвилин до виходу на сонце та повторно наносьте кожні дві години, а також після купання або потовиділення.
🔹 Звертайте увагу на свої родимки: Регулярно оглядайте свої родимки на наявність будь-яких змін у розмірі, формі, кольорі або кровоточивості. Якщо ви помітили будь-які зміни, негайно зверніться до дерматолога.
🔹 Захищайте дітей: Діти особливо чутливі до сонячного опромінення, тому важливо захищати їх від нього ще ретельніше. Одягайте їм одяг з натуральних тканин, використовуйте сонцезахисний крем з SPF не менше 50 та не дозволяйте їм довго перебувати на сонці.

❗Пам'ятайте, що захист від сонця – це найкращий спосіб запобігти меланомі та зберегти здоров'я шкіри. Дотримуючись цих простих порад, ви зможете насолоджуватися літом без ризику для здоров'я.

➡️ Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України