НА СУМЩИНІ ВИЯВИЛИ НОВИЙ ВИД ІКСОДОВОГО КЛІЩА

Дата: 01.07.2024 12:36

👉Фахівці Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб виявили новий іксодового кліща  - Dermacentor marginatus.

Ентомологи  Центру громадського здоров’я   підтвердили нове  відкриття.

⁉️ Що це значить?

🔸 Цей вид кліща раніше не зустрічався на території Сум та області.
🔸 Популяції іксодових кліщів в Україні та Європі загалом зростають через зміну клімату та міграцію диких тварин  внаслідок бойових дій
🔸  Зростає й кількість випадків нападу кліщів на людей.

D. marginatus (пасовищний кліщ) розповсюджений в  26 областях України, від районів Східних Карпат і Полісся до Кримських гір.

Він частіше займає більш південні регіони, часто в більш вологих біотопах; личинки і німфи кліщів цього роду живляться переважно кров’ю різних мишоподібних гризунів, а їх імагінальні (дорослі) стадії – кров’ю численних диких і одомашнених копитних та хижих тварин і людини.

⁉️ Чим небезпечний Dermacentor marginatus?
▶️ Є переносником таких інфекцій, як вірусний кліщовий енцефаліт, ріккетсіози, геморагічні гарячки, туляремія, Лайм-бореліоз, Ку-гарячка, кліщовий висипний тиф, а також ерліхіозних та анаплазмозних інфекційних захворювань людей.

⁉️ Як захиститися від укусів кліщів?
🔹  Дотримання правил поведінки на небезпечній відносно кліщів території.
🔹 Застосування захисного одягу.
🔹  Застосування спеціальних хімічних засобів ( репелентів) індивідуального захисту від кліщів.
🔹 Проводити самоогляди після відвіудуванняь місць відпочинку .
🔹 Після укусу кліща обов'язково звернутися за консультацією до сімейного лікаря.

➡️ Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України