Інформація щодо забезпечення житлом ветеранів-внутрішньо-переміщених осіб, ветеранів ООС та АТО, ветеранів російсько-української війни І та ІІ груп інвалідності, членів родин загиблих, що потребують поліпшення житлових умов/отримання житла
На сьогодні питання забезпечення житлом деяких категорій осіб регламентується двома постановами:
- Постанова Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. №719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей»;
- Постанова Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 р. №280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» .
Порядок отримання компенсації за неотримане житлове приміщення наступний:
- Ветерани, які мають інвалідність І та ІІ групи, ветерани ВПО, члени родин загиблих, які потребують поліпшення житлових умов, або отримання житла, звертаються до виконкомів сільських, селищних, міських рад з питанням стати на квартирний облік з необхідними документами.
- Органи місцевого самоврядування, отримавши документи від громадян, проводять засідання житлових комісій, за результатами яких передають протоколи до Обласного управління з питань ветеранської політики до 1 квітня.
- Управління з питань ветеранської політики Сумської обласної державної адміністрації узагальнює інформацію і до 15 квітня направляє до Мінветеранів для фінансування.
Зміст пільги
Пільга передбачає право на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення особам з інвалідністю внаслідок війни I-II групи, внутрішньо переміщеним особам, які є учасниками бойових дій, або особами з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи, а також для сімей осіб, визначених пунктами 2-5 частини першої статті 10-1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.
Виплата грошової компенсація за належні для отримання жилі приміщення відбувається шляхом надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Для подання заяви на отримання грошової компенсації необхідно перебувати на квартирному обліку, як особа яка потребує поліпшення житлових умов та включена у списки осіб, які користуються правом першочергового або позачергового одержання жилих приміщень, за місцем проживання відповідно до законодавства, Внутрішньо переміщеним особам додатково перебувати не менш як один рік на обліку в базі даних та бути облікованими, як внутрішньо переміщені особи в базі даних до 24 лютого 2022 року. Грошова компенсація виплачується в порядку черговості відповідно до дати взяття на квартирний облік та з урахуванням категорії одержувача грошової компенсації.
Хто має право
1) особи з інвалідністю I-II групи, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, які перебувають на квартирному обліку.
2) члени сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання (далі - особа, яка загинула (пропала безвісти), померла) статус яким надано відповідно до пунктів 2-5 частини першої статті 10-1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і які перебувають на квартирному обліку.
3) внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні до 1 червня 2018 р. заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту, які перебувають на квартирному обліку і не менш як один рік на обліку в базі даних та які були обліковані як внутрішньо переміщені особи в базі даних до 24 лютого 2022 року.
Куди звертатись за оформленням
Заяву про призначення грошової компенсації член сім’ї особи, яка загинула (пропала безвісти), померла, особа з інвалідністю або їх законний представник чи уповноважена особа подають в паперовій чи в електронній формі (за наявності технічної можливості) до за місцем перебування на квартирному обліку.
Строк розгляду
Орган соціального захисту населення протягом десяти робочих днів з дня прийняття заяви про призначення грошової компенсації з усіма необхідними документами вносить до комісії подання про виплату грошової компенсації.
Комісія протягом п’яти робочих днів з дня надходження подання розглядає його по суті і в присутності заявника (його законного представника чи уповноваженої особи), приймає рішення щодо призначення (відмови в призначенні/виплаті) грошової компенсації.
Орган соціального захисту населення, перераховує на спеціальний рахунок заявника, кошти грошової компенсації в розмірі, визначеному у відповідному рішенні комісії, про що повідомляється заявникові письмово не пізніше ніж через три робочих дні з дати переказу коштів грошової компенсації на його спеціальний рахунок.