Ідентифікація та реєстрація тварин: що це таке і чому це важливо?
Шосткинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області повідомляє, що відповідно до Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» проводиться ідентифікація усіх сільськогосподарських тварин, які утримуються у господарствах власників. Дія цього Закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги штучного осіменіння та організовують виставки тварин.
Процедура ідентифікації тварин дає право власнику реалізувати молоко та м’ясо тварини, її метою є створення системи постійного контролю за станом здоров’я тварин та походженням тваринницької продукції на всіх етапах обігу – від її виробництва до реалізації. Проводиться ідентифікація в державних лікарнях ветеринарної медицини за місцем утримання тварини.
Обов’язковій ідентифікації підлягають:
- велика рогата худоба, вівці, кози – протягом 7 днів з моменту народження;
- товарні свині - до моменту переміщення (забою, продажу);
- лошата – не пізніше 1 року після народження.
Процес ідентифікації і реєстрації тварин включає в себе:
- прикріплення вушних бирок з нанесеним на них ідентифікаційним номером, проведення графічного та письмового опису відмітин і прикмет із присвоєнням ідентифікаційного номера для коней;
- заповнення реєстраційного документа;
- проведення реєстрації тварин в Єдиному державному реєстрі тварин;
- оформлення та видача ідентифікаційного документа на тварину.
Усі тварини, що утримуються у господарстві, повинні бути ідентифіковані за допомогою двох бирок єдиного зразка. Бирка – це вушний знак встановленого зразка з нанесеним ідентифікаційним номером, що є знаком суворого обліку та використовується виключно для ідентифікації визначеного виду тварин.
Наголошуємо на тому, що власник незареєстрованої тварини без ідентифікаційних документів не зможе реалізувати молоко та м’ясо, не зможе отримати ветеринарний дозвіл на переміщення тварин на забій, продаж, участь у виставці тощо. До того ж за порушення вимог законодавства (стаття 5 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин») про ідентифікацію та реєстрацію тварин передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.