-
-

Нові кордони: 8 районів Сумщини з новими межами ОТГ

Дата: 10.07.2017 08:00
Кількість переглядів: 2321

За зміни кордонів у 8-ми районах Сумщини проголосували депутати області минулої п’ятниці. Підкоригували склад 22-х громад, доповнили одинадцятьма новими, видалили – 4 громади.
Великописарівський район навпіл поділили дві громади – з центром у селищах Писарівка та Кириківка. У Білопільському мають бути т3 – міська з центром у Білопіллі. Та дві сільські з центрами у Миколаївці та Річках.
Замість запланованих 3-ох на Глухівщині домовились об’єднатися 5 громад – з центром у Глухові, селищах Есмані та Шалигиному, Березівська та Баницька сільські громади.
На Роменщині мешканці мають об’єднатися у три громади – північ району об’єднає Смілівська громада, середину району об’єднують Ромни, південь – за громадою з центром у Глинську.
Шосткинський та Середино-Будський райони створять між собою три ОТГ з центрами у двох районних містах та у селищі Зноб-Новгород.
Також, кордони поєднують Буринський та Недригайлівський райони й створюють 5 громад – центр у місті Буринь, селищах Недригайлів і Терни. І дві сільські – з центром у Вільшані та Коровинцях.
«Стосовно деяких районів зміни не вносилися з різних причин, активно сьогодні ідуть процес децентралізації й не хотіли заважати їм. Тобто вони рухаються в межах поточної редакції перспективного плану, тому щось змінювати ми сьогодні не бачимо такої потреби – це Кролевецький район, Тростянецький район, це Краснопільський район. Це Охтирський район. Ну нажаль, Лебединський та Липоводолинський райони серед відстаючих”, – повідоми перший заступник голови сумської облдержадміністрації Олександр Марченко.
«Проголосовано було все в принципі не погано, крім Глухівського району. Я знов таки Банецька громада яка в Глухівському районі сформована, я думаю вона буде неспроможною. Ми її спочатку рисували до великої глухівської об’єднаної громади. Я залишаюсь прихильником створення сильних громад, бо це написано в методиці й в законі, – навколо міст обласного значення, потім навколо міст районного значення, а вже потім в третю чергу навколо сіл. Реформа може бути успішно, тільки якщо будуть сильні міські громади, вони покажуть швидкий успіх і дрібніші сільські селищні громади будуть на них рівнятися. Якщо ми не створимо нормальні міські громади реформа може бути згорнута дуже швидко», – прокоментував ситуацію координатор сумського офісу реформ і регіонального розвитку Олександр Хоруженко.
Експерт програми “Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні” ради Європи Віктор Таран говорить: «Спроможність тергромад – достатня кількість знань, навичок, компетенцій з одного боку. З іншого боку – вони матимуть достатньо повноважень, а з третього – вони мають достатньої кількості повноваження. Для чого це все – для того, щоб життя у їхніх громадах змінилося кардинально на краще. Ті громади, які об’єднуються, вони об’єднують додаткові фінанси та повноваження, на відміну від тих сіл, які цього не зробили».
Наразі в області створено 25 об’єднаних територіальних громад. Першою була Березівська ОТГ – у 2015-му. Знаходиться вона у Глухівському районі. Населення 6 тис. 217 осіб. Бюджет громади на цей рік – 34 мільйони гривень, з них половину заробляють самостійно, решта – державні субвенції.
«Я бачу по своїй громаді, що ми правильно зробили, що спочатку об’єдналися самі. Треба спочатку зробить лад на своїй території. У міста і так багато на сьогодні проблем і до далеких сіл. Не вистачить у них стільки пильності як у нас. Єдине, на що зараз я звертаю увагу треба приєднуватися до тих, громад, що є. В тому числі й до міських», – пояснила сільський голова Березівської сільської об’єднаної територіальної громади Надія Артеменко.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь